صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/07/24
0.0 (0)

هاشمی خبر داد

بازدید اعضای کارگروه بررسی آسیب های اجتماعی مجلس از مدارس صبح رویش

رئیس کارگروه بررسی آسیب های اجتماعی مجلس، از بازدید از مدارس صبح رویش جهت بررسی روند ارائه خدمات آموزشی به کودکان کار خبر داد.

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات بازدید اعضای کارگروه آسیب‌های اجتماعی مجلس از مدارس صبح رویش، گفت: هدف از این بازدید بررسی روند ارائه خدمات آموزشی به کودکان کار بود که در مدارس صبح رویش تحصیل می‌کنند و نتیجه آن بیانگر پیشرفت خوب مسئولان این حوزه در جهت حمایت از این کودکان بود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما به طور همزمان از مدرسه خلاقیت کار و مهارت‌های دانش آموزان کار هم بازدید کردیم.

وی تصریح کرد: شیوه تدریس در این مدارس به گونه‌ای است که کودکان کار به کسب مهارت پرداخته و مسئولان این مدارس تلاش می‌کنند تا با تغییر سبک زندگی این کودکان در جهت توانمندسازی آنها برای برقراری ارتباط و افزایش قدرت تصمیم‌گیری، خود کارآمدی و اعتمادنفس این کودکان اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: کارگروه آسیب‌های اجتماعی بر بررسی و دلایل ایجاد آسیب‌های اجتماعی پنجگانه اعم از طلاق، کودکان کار، اعتیاد، حاشیه‌نشینی و مفاسد اخلاقی متمرکز شده است، همچنین این کارگروه پروژه‌ای تحت عنوان بررسی بیماری‌های ناشی از آسیب‌های اجتماعی را نیز کلید زده است.

رئیس کارگروه بررسی آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این کارگروه دارای 5 کمیته اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، کودکان کار و مفاسد اخلاقی بوده که به طور تخصصی به بررسی این آسیب‌ها می‌پردازند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:434786!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون