صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
1398/05/22
0.0 (0)

صادقی در دیدار با رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی؛

ایران تهدیدات آمریکا را به فرصت های پیشرفت تبدیل می کند

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – اندونزی، گفت: تجارب بسیاری در برابر اینگونه تحرکات آمریکا دارد و معمولاً این تهدیدات را به فرصت های پیشرفت تبدیل کرده است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی امروز (سه شنبه، 22 مردادماه) با محمود صادقی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - اندونزی دیدار و گفت و گو کرد.

صادقی در ابتدای این دیدار تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را فرصتی برای توسعه و گسترش مراودات دوستانه فیمابین دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای ارتقاء سطح مناسبات با کشور اندونزی در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و صنعتی استقبال و حمایت می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران – اندونزی با انتقاد از سیاست های نامتعارف و عهدشکن دولت آمریکا و اعمال تحریم  های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران تجارب بسیاری در برابر اینگونه تحرکات آمریکا دارد و معمولاً این تهدیدات را به فرصت های پیشرفت تبدیل کرده ایم.

 وی در همین بخش افزود: سیاست های دولت و پارلمان اندونزی علیرغم تحریم های آمریکا می تواند به توسعه مناسبات اقتصادی فیمابین منجر شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان بر اجرایی شدن تفاهم نامه های امضاء شده میان بانک های مرکزی ایران و اندونزی، توسعه همکاری های بانکی و تشکیل سیزدهمین جلسه کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تأکید کرد.

در ادامه این دیدار عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی بر تقویت و تحکیم ارتباطات دو کشور تأکید کرد و گفت: مجالس اندونزی و ایران نقش مهمی در توسعه و گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و نظامی دارند و باید با دقت و حساسیت برنامه ها و همکاری های مشترک فیمابین را پیگیری کنند.

رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی بر تعمیق دیپلماسی پارلمانی و آشنایی هرچه بیشتر مردم اندونزی و ایران از توانمندی های اقتصادی یکدیگر، فعال کردن بخش های خصوصی، تبادل تجارب در بخش انرژی و جایگزینی سوخت های تجدیدپذیر به جای  سوخت های فسیلی تأکید کرد.

نظرات کاربران

Parameter:439010!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین