صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/12
0.0 (0)

عابدی با اشاره به ضرورت توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی مطرح کرد

ایجاد اشتغال پایدار روستایی با توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی

نایب رئیس فراکسیون توسعه روستایی با بیان اینکه توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی موجب مهاجرت معکوس می‌شود، گفت: اشتغال پایدار روستایی با توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی و گردشگری روستایی ایجاد می‌شود.

حیدر علی عابدی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در رابطه با صحبت‌های معاون توسعه روستایی کشور مبنی بر درخواست ۵۰۰ روستا برای تبدیل به شهر، گفت: روستائیان باید بیشتر به مزایای روستا نشینی توجه کنند چرا که در این شکل از ایجاد شهرها تنها اسم روستا به شهر تبدیل شده اما عملکرد و فضای آن تغییری نمی‌کند، از طرفی امتیازاتی برای روستائیان وجود دارد که به شهرنشینان تعلق نمی‌گیرد.

تغییر وضعیت روستا به شهر، جز تغییر نام هیچ مزیتی به همراه نخواهد داشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بیمه همگانی و ارائه خدمات سلامت سطح اول رایگان را از جمله مزایای روستانشینی دانست و افزود: بنده معتقدم روستائیان از امتیازات بسیار خوبی برخوردار هستند و تغییر وضعیت آنها به شهر، جز تغییر نام هیچ مزیتی به همراه نخواهد داشت.

عابدی، با اشاره به طرح‌های اشتغال روستایی که با هدف مهاجرت معکوس به روستاها اجرا شده است، ادامه داد: اجرای این طرح‌ها بسیار موفق بوده و استقبال بسیاری خوبی هم داشته است، از طرفی اکثر اعتبارات در راستای توسعه و اشتغال روستایی نیز جذب شده است.

 نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ارائه تسهیلات با سود پایین را یکی از مزیت‌های راه‌اندازی شغل در روستاها دانست و تصریح کرد: روستاها منطقه بسیار خوبی برای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار محسوب می‌‎شود.

ایجاد شغل پایدار، روستا‌ها را به مراکز توسعه تبدیل می‌کند

وی، اشتغال پایدار را عامل اصلی توسعه دانست و اظهار کرد: ایجاد شغل پایدار، روستا‌ها را به مراکز توسعه تبدیل می‌کند از سویی استانداران و بخشداران نیز در اقدامی بسیار شایسته طرح‌های روستایی را در اولویت قرارداده‌اند.

اشتغال پایدار روستایی با توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در راستای توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و مهاجرت معکوس، راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: یکی از محور‌های اصلی کارهای اقتصادی حوزه گردشگری، طبیعت گردی و بوم گردی بوده و تلاش شده در بخش روستایی حوزه گردشگری توسعه داده شود تا کمتر شاهد مهاجرت روستاییان باشیم .

نایب رئیس فراکسیون توسعه روستایی، با اشاره به اقدامات فراکسیون متبوع خود در جهت ایجاد شغل پایدار و مهاجرت معکوس به روستا‌ها، خاطرنشان کرد: فراکسیون توسعه روستایی هنگام تصویب طرح‌های اشتغالی و مصوبه ارائه وام به روستائیان جهت ایجاد اشتغال پایدار تلاش‌های بسیار زیادی کرد از این رو فراکسیون توسعه روستایی به عنوان یک ظرفیت می‌تواند در کنار معاونت روستایی ریاست جمهوری موثر باشد. /

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436395!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون