صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/09
0.0 (0)

کوچکی‌‎نژاد عنوان کرد؛

انتقاد از تعلل دولت در ابلاغ آیین نامه اجرایی معلمان حق‌‎التدریس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از تعلل دولت در ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون استخدام معلمان حق التدریس، گفت: قرار بود آیین نامه اجرایی این قانون سه ماه پس از تصویب آن ابلاغ شود ولی با وجود گذشت بیش از 6 ماه هنوز ابلاغ نشده و گویا دولت از تجمع معلمان خوشحال می‌شود.

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد شدید از تعلل دولت در ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون به کارگیری معلمان حق التدریس، عنوان کرد: در حالیکه کمتر از یک ماه تا شروع سال تحصیلی جدید باقی مانده دولت همچنان آیین نامه اجرایی قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را ابلاغ نکرده است.

قرار بود آیین نامه اجرایی این قانون، ظرف مدت سه ماه به تصویب هیأت دولت برسد اما بیش از 6 ماه از تصویب آن می‌گذرد و دولت هنوز این مهم را ابلاغ نکرده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگیان از اقشاری هستند که همواره مظلوم بوده ولی در طول انقلاب، هیچ دوره‌ای این چنین به فرهنگیان بی توجهی نشده است، افزود: برنامه‌ریزی اصلی وزارت آموزش و پرورش در شهریورماه است و این فرصت برای آموزش و پرورش در حال به هدر رفتن است.

وی با یادآوری اینکه در شرایطی که آموزش و پرورش به شدت با کمبود نیرو مواجه بوده و امسال در آستانه مهرماه با 60 هزار نیروی بازنشسته مواجه است، افزود: قرار بود آیین نامه اجرایی قانونی که مجلس در خصوص نیروهای حق التدریسی گذرانده است، ظرف مدت سه ماه به تصویب هیأت دولت برسد اما بیش از 6 ماه از تصویب این قانون می‌گذرد و دولت هنوز این مهم را برای اجرا به آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ نکرده است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه این دسته از معلمان بلاتکلیف فشار بسیاری را تحمل می‌کنند، گفت: گویا دولت از تجمع فرهنگیان در برابر مجلس و وزارت آموزش و پرورش خوشحال می‌شود که هنوز این آیین نامه را ابلاغ نکرده است.

معلمان حق التدریس فقط به دنبال اجرای قانون مصوب مجلس هستند نه بیشتر

وی با یادآوری اینکه این معلمان به دنبال اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی هستند نه بیشتر، اضافه کرد: در صورت تصویب این قانون دولت می‌تواند حداقل 30 هزار معلم مورد نیاز خود را از طریق این قانون جبران کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این کم لطفی به معلمان در حالی رخ می‌دهد که این نوع رفتار انفعالی از سوی دولت با فرهنگیان بر خلاف دیدگاه‌ها و اظهارات انتخاباتی رئیس جمهور پیش از کسب رأی از مردم بود؛ لذا انتظار می‌رود دولت تا پیش از اتمام دوره 4 ساله خود گامی برای معلمان بردارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427837!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون