صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس
454645 1399/01/20
0.0 (0)

انتخاب وزیر جهاد کشاورزی در جلسه 20 فروردین مجلس

نمایندگان در دومین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سال 1399 خاوازی را به عنوان وزیر جهاد کشاورزی انتخاب کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهار‌شنبه، 20 فروردین ‌ماه) به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 9:12 دقیقه با حضور 190نفر از نمایندگان آغاز شد.

پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز این جلسه، فرا رسیدن سالروز میلاد منجی عالم بشریت را تبریک گفت و افزود: ظهور حضرت مهدی (عج) عدالت و آزادی را در دنیا برقرار می کند.

در ادامه مجلس وارد بررسی برنامه و صلاحیت کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برای اخذ رأی اعتماد شد.

احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی با اشاره به بررسی صلاحیت و برنامه های وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در کمیسیون گفت: تمام اعضای کمیسیون به صورت یکپارچه صلاحیت کاظم خاوازی را تائید کردند.

در ادامه مخالفان و موافقان تصدی این پست از سوی خاوازی به ارائه مطالب خود پرداختند.

محمود صادقی در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با اشاره به اغراق آمیز بودن رزومه کاظم خاوازی گفت: برنامه پیشنهادی وی برای حل مشکلات حوزه کشاورزی شعارگونه است.

حسین مقصودی نیز در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی افزود: بنده مخالف شخصیت اخلاقی و علمی آقای خاوازی نیستم بلکه در مورد برنامه‌ وی و ایراداتی که بر حوزه جهاد کشاورزی وجود دارد، سوالاتی مطرح است.

محمدعلی وکیلی در نشست امروز در موافقت با برنامه‌های خاوازی بیان کرد: حوزه کشاورزی نیازمند فردی برای اتصال بخش اجرا و بخش علمی در این وزارتخانه است که حضور خاوازی که فرد دانشمندی است، می‌تواند به عنوان این حلقه مفقوده باشد.

علی محمد مرادی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، او را مدیری توانمند و برخوردار از سلامت نفس دانست و تاکید کرد: انتخاب دکتر خاوازی مبتنی بر شایسته سالاری است.

هادی قوامی در موافقت با کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: حضور خاوازی در وزارت جهاد کشاورزی به معنی بردن دانش به این حوزه است.

در ادامه خاوازی وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی در دفاع از برنامه های خود، گفت: رویکرد مدیریتی کلان بخش کشاورزی را از توجه صرف به یک حلقه از زنجیره یعنی تولید به رویکرد عرضه محور تغییر می دهم.

همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در دفاع از گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی پست وزارت کشاورزی با قدردانی از خدمات محمود حجتی وزیر پیشین جهاد کشاورزی، تصریح کرد: تاکید کرد: یکی از اقداماتی که آقای دکتر خاوازی طی ماه های اخیر در دستورکار قرار داد، پیشنهاد افزایش قیمت خرید گندم از 2200 تومان تعیین شده در شهریورماه به 2500 تومان بود که علیرغم محدودیت های بودجه ای با موافقت دولت روبه رو شد.

نهایتا نمایندگان مجلس با 196 رأی موافق، 15 رأی مخالف، 4 رأی ممتنع از مجموع 215 آرای ماخوذه تصدی وزارت جهاد کشاورزی را به کاظم خاوازی سپردند.

در ادامه جلسه امروز، سیدحسین نقوی حسینی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روند اجرای برجام در مقطع زمانی 26 تیرماه 96 تا 26 تیرماه 97 را قرائت و تصریح کرد: گفت: اگر اتحادیه اروپا تضمین عملی برای اجرای برجام ندهد، ضمن محدودیت همکاری با آژانس انرژی اتمی، غنی سازی گسترده اورانیوم را در پیش می گیریم.

اصلاح مجدد طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی و اصلاح موادی از لایحه کمک به پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی به منظور تأمین نظر شورای نگهبان از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه امروز صورت گرفت.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست علنی امروز را رأس ساعت 11 و 59 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:454645!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین