صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

| واکنش ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس |

امیرحسنخانی: پناهیان جوگیر شد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس تاکید دارد که انتقاد با توهین تفاوت دارد و کسی نباید به بهانه انتقاد به قوای سه گانه بی حرمتی کند‌.

محمدرضا امیرحسنخانی عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توهین یکی از سخنرانان به مجلس در خصوص عدم تصویب دوفوریت طرح شفافیت آراء،گفت:  نمایندگان  مشکلی با اصل  شفاف کردن آراء ندارند.

هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس، اظهار داشت: جلسات علنی مجلس از رادیو به صورت زنده پخش می شود و همه مردم می توانند اتفاقات مجلس را دنبال کنند، حتی از نشست و برخاست نمایندگان عکس می گیرند و در رسانه ها و فضای مجازی پخش می کنند.

نماینده مردم فردوس در مجلس دهم شورای اسلامی با انتقاد از رویه  سخنران مشهور   برای طرح انتقاد، بیان داشت: بیان انتقاد با توهین تفاوت دارد، اینک  با ادبیات نادرست مجلس را  که باید در رأس امور باشد، زیر سوال می ببرند، حرکت درستی نیست.

وی با تاکید براین که باید جایگاه و حرمت مجلس و سایر ارکان نظام حفظ شود، گفت: دلیلی وجود ندارد که واعظی بر منبر احترام مجلس را نگه ندارد، اگر به نماینده ای،  رفتاری و  یا سخنانی انتقاد دارند می توانند مطرح کنند اما اینکه کل مجلس را زیر سوال می ببرند و به آن توهین کنند، پسندیده نیست.

امیرحسنخانی در پایان گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه توهین به مجلس به هیچ وجه و از سوی هیچکس قابل پذیرش نیست، تاکید کرد: نباید احترام یک قوه زیر سوال برود، در واقع باید حرمت و جایگاه مجلس حفظ شود چه من نماینده باشم چه نباشم، به نظر می رسد سخنران مورد نظر  جوگیر شده و گرنه همه وعاظ حرمت قوای سه گانه را حفظ می کنند./

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429123!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین