صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/14
0.0 (0)

نقوی حسینی با اشاره به گام سوم کاهش تعهدات برجامی:

امیدی به اقدام عملی اروپایی ها در برجام نداریم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گوید با توجه به سابقه اروپایی ها امیدی به اقدام عملی از سوی آنها نداریم و ایران باید آماده اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی باشد.

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مهلت اروپا تا 15 شهریور برای اقدام عملی در برجام، گفت: تجربه و سابقه مذاکرات به ویژه رفتار اروپایی ها بعد از برجام نشان می دهد که آنها قادر به انجام تعهداتشان نیستند بنابراین امیدواری زیادی برای 15 شهریور نداریم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از قبل اعلام کرده است اگر اقدام عملیاتی و عینی از طرف اروپایی ها دیده نشود قطعا گام سوم را بر می داریم.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین تصور می کنم با رویه ای که اروپایی ها دارند، جمهوری اسلامی ایران باید برای انجام اقدامات پیش بینی شده در گام سوم آماده شود.

وی با اشاره به سفرهای وزیر امور خارجه به مسکو و معاون وزارتخانه به فرانسه، اظهار داشت: به هر حال گفت وگو و مذاکرات ادامه خواهد داشت، همچنان به مذاکرات ادامه می دهیم تا ببینم اروپایی ها چقدر می توانند به طور عینی و عملیاتی وارد میدان عمل شوند.

آمریکا منزوی شده است

نقوی حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشور از سوی وزرات خزانه داری آمریکا، بیان داشت: سفرها دستاوردی دیگری دارد و نشان می دهد آمریکایی ها منزوی هستند نه جمهوری اسلامی، آنها  وزیر خارجه ما تحریم کردند اما در این مدت تحریم "ظریف" بیش از گذشته سفر و مذاکره داشته تا به آمریکایی ها نشان دهیم تحریم آنها تاثیری بر دیپلماسی ایران ندارد.

این نماینده مجلس با اشاره به اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران تاکید کرد: ایران هیچ موقع خروج از برجام را مطرح نکرده و نمی کند، تنها سیاست ها و گام های کاهش تعهدات خود ادامه می دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه هرگز صحبت از خروج از برجام نشده است، گفت: هر گاه اروپایی ها اقدام علیماتی داشته باشند و تعهدات 11 گانه خود را  اجرا کنند ما قادر به بازگشت به دوران اجرای برجام هستیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428686!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین