صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

وحدتی با یادآوری احتمال ابطال گواهینامه رانندگان حیوان‌آزار:

اقدامات سلبی در پیشگیری از حیوان‌آزاری کارساز نیست

نایب رئیس کمسیون اجتماعی مجلس نقش فرهنگ‌سازی در کاهش حیوان آزاری ها را موثرتر از ابطال گواهینامه رانندگان حیوان آزار دانست.

محمد وحدتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا مبنی بر ابطال گواهینامه رانندگان حیوان آزار، گفت: هر چند رفع خلاء‌های قانونی و چنین اقداماتی در کاهش حیوان آزاری ها موثر است اما به طور قطع فرهنگ‌سازی می‌تواند راهکار موثرتری باشد.

محمد وحدتی

اقدامات سلبی در پیشگیری از حیوان‌آزاری کارساز نیست

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه پلیس به موضوع حیوان‌آزاری ها واکنش نشان داده اتفاق میمون و مبارکی است اما به طور قطع اقدامات سلبی در پیشگیری از حیوان‌آزاری کارساز نیست و احتمال می رود عاملان حیوان‌آزاری جری‌تر شوند.

وی با تاکید بر اینکه حیوان‌آزاری باید جرم‌انگاری شود، افزود: مردم باید بدانند که حیوانات مانند انسان‌ها حق حیات داشته و باید به حقوق آنها احترام بگذارند و نباید حقوق‌شان نادیده گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

وی یادآور شد: مجازات عاملان حیوان‌آزاری باید تشدید شود البته این معضل تنها با جرم‌انگاری و تصویب قانون رفع نمی‌شود و رفع خلاء‌های قانونی باید در کنار فرهنگ‌سازی مورد توجه قرار گیرد.

دولت و قوه قضائیه لایحه مقابله با حیوان‌آزاری را به مجلس ارائه کنند

وحدتی هلان از دولت و قوه قضائیه خواستار ارائه لایحه مقابله با حیوان‌آزاری به مجلس شد و گفت: انتظار می رود این لایحه سریع‌تر به مجلس ارائه شود و همچنین نیاز است رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما فرهنگ سازی‌مناسبی را برای کاهش حیوان‌آزاری داشته باشند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425356!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین