صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/21
0.0 (0)

ابوترابی تاکید کرد:

افزایش اعتماد به دستگاه قضا ثمره جلوگیری از فعالیت قضات ناصالح

عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه قوه قضائیه در حال پوست اندازی واقعی است، گفت: روند طولانی رسیدگی به پرونده‌ها بهتر از فعالیت قضات فاسد در دستگاه قضا است.

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اظهارات رئیس دستگاه قضا مبنی بر اخراج قضات ناصالح و فاسد، گفت: از زمان حضور حجت‌الاسلام رئیسی در دستگاه قضا، این قوه در حال پوست اندازی واقعی و تغییر است و به طور مداوم خبرهای خوشی به گوش می‌رسد.
وی ادامه داد: قانون مذکور در سال 94 توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تایید و توسط رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد و در نهایت مقرر شد دستگاه قضا طی 6 ماه آیین نامه اجرایی آن را تدوین و ابلاغ کند اما ابلاغ نشد و اجرای قانون پس از سال‌ها معطل ابلاغ آیین‌نامه ماند که در نهایت حجت‌الاسلام رئیسی در زمان کوتاهی آن را ابلاغ و اعلام کرد که به صورت شفاف از اموال خودم شروع می‌کنم و این اقدام جای تقدیر دارد.عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: قوه قضائیه در مدت کوتاهی توانست وضعیت آیین‌نامه‌هایی که سال‌ها بلاتکلیف مانده بود را تعیین تکلیف کند که یکی از آنها  آیین‌نامه رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان است که طی دو ماه آن را ابلاغ کرد تا پس از سال‌ها کش و قوس قانون از کجا آورده‌ای را بتوان اجرا کرد.

تلاش‌های رئیس دستگاه قضا در مبارزه با فساد ستودنی است

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم، ادامه داد: همچنین محاکمه هادی رضوی، داماد وزیر کار نیز یکی از اقدامات موثر آقای رئیسی بوده و تلاش های ایشان در مقابله و مبارزه با فساد ستودنی است.

ابوترابی با تاکید بر اینکه حجت‌الاسلام رئیسی باید با قدرت به مبارزه با فساد ادامه دهد و با مفسدان برخورد کند، تصریح کرد: دستور برای اخراج قضات و کارکنان ناصالح در قوه قضائیه از اقداماتی در همین راستا است.

بیشتر بخوانید:

عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم، افزود: به طور قطع حتی اگر روند بررسی پرونده‌ها مدت‌ها طول بکشد و مردم دیرتر به حقشان برسند بهتر از این است که قضات ناصالح و فاسد به حیات خود در دستگاه قضا ادامه دهند؛ در جریان مبارزه با قضات فاسد شاید روند بررسی پرونده‌ها طولانی شود و اطاله دادرسی پیش آید اما مردم زمانی که ببینند به حقشان می‌رسند حاضرند صبر پیشه کنند البته جلوگیری از فعالیت قضات ناصالح افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضا را نیز در پی دارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425257!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین