صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
1397/09/21
0.0 (0)

اعضای کمیسیون اصل نود سرزده از گمرکات کشور بازدید می کنند

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقرر شده تعدادی از اعضای کمیسیون اصل نود به شکل منظم بازدیدهایی را سرزده و یا با اعلام قبلی از گمرکات کشور و در راستای مقابله با قاچاق از مبادی رسمی انجام دهند.

بهرام پارسایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون اصل نود با مسئولین گمرکات و وزیر اقتصاد گفت: نگرانی هایی درخصوص قاچاق از مبادی رسمی وجود دارد که کمیسیون اصل نود بر اساس گزارشاتی که رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ارائه کرده موضوع را مورد بررسی قرار داده است.

قاچاق از مبادی رسمی خسارت فراوانی به اقتصاد وارد کرده است

وی افزود: این انتظار از مسئولین گمرک وجود دارد که از تجهیزات نوین برای مقابله با قاچاق استفاده کنند چرا که خسارت مالی ای که قاچاق به صنعت و اقتصاد کشور وارد می کند به مراتب بیشتر از هزینه تهیه این تجهیزات است و به رئیس گمرکات هم اعلام شد که این اقدام انجام شود.

شکایتی حاکی از عدم ترخیص 6 هزار خودرو ازگمرک با وجود ثبت سفارش رسمی به کمیسیون اصل نوده رسیده است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شکایت تعدادی از واردکنندگان خودرو به کمیسیون اصل نود واصل شده است که حاکی از عدم ترخیص 6 هزار خودرو از گمرک با وجود ثبت سفارش رسمی است که قرار است اطلاعات تکمیلی آن ارائه شود و در جلسه ای به این موضوع پرداخته شود.

ورود کمیسیون اصل نود به قیمت فروش کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ورود کمیسیون اصل نود به بحث نسبت کالاهای وارداتی به ارز تخصیصی گفت: میزان واردات کالا باید متناسب با ارز اختصاص یافته باشد و گزارشات آن تا شهریورماه در اختیار کمیسیون قرار گرفته و بررسی ها آغاز شده ضمن اینکه چگونگی فروش کالاهایی که ارز دولتی دریافت کرده اند نیز زیر ذره بین کمیسیون قرار دارد تا قیمت فروش آن به قیمت ارز آزاد نباشد. البته این پروسه زمان بر است ولی در کمیسیون در حال انجام است.

نظرات کاربران

Parameter:377087!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون