صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

اکبری:

اعراب از ترس احتمال جنگ به سمت ایران چرخش دارند

عضو فراکسیون امید مجلس می گوید کشورهای عربی از ترس احتمال جنگ در منطقه به سمت ایران آمده اند.

علی اکبری عضو فراکسیون امید در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال گفت‌وگوی ایرانی- عربی، گفت: کشورهای عربی به ویژه امارات نسبت به ایران ناسپاسی کرده اند، چرا که ایران به عنوان کشور همسایه همیشه پشتیبان آنها بوده و هرگز تعرضی به خاک کشور آنها نداشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: در این مدت کشورهای عربی تلاش داشتند با دشمنان ایران همبستگی پیدا کنند، این همبستگی را در سال های جنگ تحمیلی شاهد بودیم، اعراب خدمات فراوانی به صدام کردند و این روزها نیز با استراتژی اشتباه با آمریکایی ها همکاری هایی علیه ایران داشته است.

پرچم ایران و امارات

 

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در منطقه جنگی صورت بگیرد بیشترین لطمه را امارات خواهد دید، کشوری که جزیره کوچک است، توان دفاعی محدودی دارد و با کوچکترین خطر دچار اشکال می شود.

وی تاکید کرد: اگر اعراب و امارات از ابتدا دور اندیشی می کردند و حرمت همسایه را نگه می داشتند، اعتبار و اعتماد ایران را ارزان نمی فروختند، سوابق تاریخی نشان می دهد که ایران همواره پشتیبان کشورهای همسایه بوده و در عوض آمریکایی ها آنها را به چشم گاو شیرده می بینند و همواره برای اعراب هزینه بر بوده است.

اکبری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران در مقابل اعراب خویشتن دار بوده و هست، اظهار داشت:   هر چه بتوان با گفت‌وگو تنش ها را کمتر کرد به نفع منطقه است چرا که آثار این چالش به کل جهان منعکس می شود، بخش عمده انرژی دنیا از خلیج فارس عبور می کند و اگر کسی دست به ماشه ببرد دیگر خوب و بد مطرح نیست.

این نماینده مجلس بیان داشت: علت اصلی چرخش اعراب به سمت ایران ترس از احتمال جنگ است، البته حضور آمریکایی ها در منطقه برای کشورهای عربی هزینه بر بوده و آنها دیگر نمی خواهند زیر بار چنین هزینه هایی بروند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425450!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین