صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/18
0.0 (0)

رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران مطرح کرد؛

اعتقاد به شفافیت در حوزه فعالیت هسته‌ای ضمن کاهش تعهدات برجامی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است علیرغم اینکه به دلیل بدعهدی اروپایی‌ها در حال کاهش تعهدات برجامی هستیم، اجازه تحریک افکار عمومی را نداده و فعالیت‌های هسته‌ای خود را با اجازه نظارت آژانس انجام می‌دهیم.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان، گفت: اروپایی ها متوجه شده اند که کاهش تعهدات ایران در برجام جدی بوده و اجماعی بر سر آن در ایران رخ داده است و گام به گام به سمت خروج کامل می رویم که اگر این اتفاق بیفتد به همان میزان که به منطقه آسیب وارد می شود به منافع اروپایی ها نیز که پایه گذار مذاکرات بوده اند خسارت وارد خواهد شد و ناکامی در مقابل آمریکا است.

به مذاکره ایران و فرانسه امیدوار هستیم

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه می توان به مذاکره ایران و فرانسه امیدوار بود، عنوان کرد: می توان این امیدواری را داشت که طرف اروپایی با توجه به کاهش تعهدات عاقلانه رفتار کرده و به بخشی از تعهدات عمل کند، در غیر این صورت ایران به صورت جدی گام های کاهشی خود را ادامه می دهد.

وی افزود: اگرچه آمریکا قرارداد برجام را نقض کرده اما ما نباید خود را در مقابل افکار عمومی جهان قرار دهیم چرا که چیز پنهانی نداریم پس نباید از نظارت و شفافیت بین المللی خود را دور کنیم و اجازه تحریک افکار عمومی علیه خود را بدهیم.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی در چارچوب برجام حرکت کرده و اقدامت خود را شفاف اعلام می کند، اظهار داشت: آمریکایی ها در خروج از برجام رفتار غیرعاقلانه ای انجام دادند و خود را در مقابل افکار عمومی و متحدان اروپایی خود قرار دادند در حالی که اگر به صورت پلکانی مطالبات خود را مطرح می کردند می توانستند ایران را تحت فشار بگذارند اما در حال حاضر صرفا نگاه ها را نسبت به خود تغییر دادند.

ایران رفتار غیرمنطقی آمریکا را در دنیا ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه ایران رفتار غیرمنطقی آمریکا را تکرار نمی کند، اذعان داشت: بسیاری از کشورها تا پیش از برجام، فعالیت های هسته ای ایران را غیرشفاف و غیرصلح آمیز می دانستند اما بعد از برجام این حربه از دست این کشورها خارج شد و اجماع جهانی که علیه ایران شکل گرفته بود، شکسته شد از این رو نباید با رفتار غیرمنطقی خود را در معرض آسیب افکار عمومی قرار دهیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت های هسته ای در قالب NPT به ما این اجازه را می دهد که استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را داشته باشیم و دلیلی ندارد وقتی دنبال فعالیت های هسته ای نظامی نیستیم خود را در معرض سوءظن بین المللی قرار دهیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429196!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین