صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/14
0.0 (0)

ترکی:

اعتبار ویژه‌ای در بودجه سالانه برای تامین تخت بیمارستانی لحاظ شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه تامین هزینه تخت بیمارستانی با توجه به شرایط فعلی دشوار است و بخش خصوصی باید کمک کند، گفت: می‌طلبد کمیسیون تلفیق اعتبار ویژه‌ای را برای تامین تخت بیمارستانی در بودجه سالانه پیش‌بینی کند.

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کمبود تخت بیمارستانی در کشور، گفت: بخشی از این کمبودها را باید بخش دولتی یعنی حاکمیت و وزارت بهداشت رفع کنند البته در برخی مناطق اشغال تخت کمتر و در برخی مناطق به نسبت وضعیت بهتری داریم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در مراکز درمانی و بیمارستان‌های خصوصی نیز کمبود تخت وجود دارد و به دلیل هزینه بالای نگهداری بیمارستان و راه‌اندازی تخت بیمارستانی، خیرین و مردم رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه ندارند.

بیشتر بخوانید:

 وی ادامه داد: به عنوان مثال در استان اصفهان در حالی که مردم بضاعت مالی و وضعیت اقتصادی مناسبی نسبت به برخی استان‌ها دارند اما با کمبود تخت بیمارستانی در بخش دولتی و خصوصی مواجه هستیم که باید در این رابطه چاره‌اندیشی و بخش خصوصی را تشویق کرد تا نسبت به ساخت بیمارستان و راه‌اندازی تخت بیمارستانی اقدام کند.

تامین تجهیزات و دارو با تغییر نرخ دلار سخت شده است

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس دهم یادآور شد: به دلیل وضعیت موجود و مشکلات اقتصادی و هزینه‌های گزاف نگهداری بیمارستان‌ها روز به روز ادامه فعالیت بیمارستان‌ها سخت‌تر می‌شود و به عبارتی تامین تجهیزات و دارو با تغییر نرخ دلار و تحریم‌ها دشوار شده است.

ترکی تصریح کرد: قیمت برخی تجهیزات پزشکی تصویربرداری و آزمایشگاهی را اگر بخواهیم با گذشته مقایسه کنیم بسیار سرسام آور است بنابراین تامین هزینه تخت بیمارستانی با توجه به شرایط فعلی دشوار است و نیازمند ورود جدی بخش خصوصی هستیم.

عدالت در توزیع تخت بیمارستانی رعایت نشده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: البته باید مشوق‌هایی را برای بخش خصوصی نیز در نظر گرفت؛ کمیسیون تلفیق و مجلس می‌توانند اعتبار ویژه‌ای را برای تامین تخت بیمارستانی در بودجه سالانه پیش بینی کنند از سویی باید عدالت در پراکندگی بیمارستان‌ها و تخت‌های بیمارستانی نیز رعایت شود زیرا در برخی موارد عدالت در توزیع تخت بیمارستانی رعایت نشده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428707!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین