صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
1398/08/20
0.0 (0)

در نشست کمیسیون صنایع و معادن صورت گرفت:

اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس طرح ساماندهی صنعت خودرو را به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی  نشست امروز (20آبان ماه) کمیسیون کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با دستورکار اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو به منظور تامین نظر شورای نگهبان برگزار شد.

براساس این گزارش، اعضای کمیسیون صنایع و معادن در این نشست ماده 2 طرح ساماندهی صنعت خودرو را اصلاح کردند که این ماده درباره واگذاری‌ در صنعت خودروسازی‌ بود که به زعم شورای نگهبان این ماده مغایر با اصل 44 قانون اساسی است که برای رفع ایرادات شورای نگهبان مقرر شد؛ واگذاری های خودروسازی ها تا سقف اصل 44 انجام گیرد.

همچنین در این نشست ماده 4 طرح ساماندهی خودرو نیز به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد که این ماده درباره وادرات خودروهای هیبریدی و برقی است که بر این اساس تعرفه وارداتی این خودروها به 50 درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش پارلیران؛ اعضای کمیسیون صنایع و معادن همچین ماده 7 طرح ساماندهی صنعت خودرو را نیز به منظور تایمن نظر شورای نگهبان حذف کردند که در ماده 7 آمده بود؛ در صورت وقوع تصادف در دوره تضمین (گارانتی) و ارجاع به کارشناسی، کارشناسان رسمی موظفند میزان عیب و نقص ناشی از تولید خودرو در ایجاد تصادف و عامل حادثه را ذکر نمایند. شرکت سازنده داخلی یا نماینده رسمی شرکت سازنده خارجی به میزان دخالت نقص خودرو در علت وقوع تصادف و نقش ایمنی خودرو در میزان خسارت و تلفات حادثه، دارای مسئولیت مدنی است.

نظرات کاربران

Parameter:437854!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون