صفحه اصلی » پروفایل گروه دوستی » اخبار گروه دوستی
1398/02/23
0.0 (0)

محمدرضا منصوری در دیدار با سفیر کوبا در تهران؛

استقلال طلبی از مشترکات ایران و کوبا است

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کوبا، گفت: استقلال طلبی و مبارزه با استکبار جهانی از مشترکات دو کشور ایران و کوبا بوده و تحریم‌های ناجوانمردانه دولت آمریکا علیه ملت هایمان، به دلیل روحیه استقلال طلبی و مبارزه با زیاده خواهی آمریکا است.

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا منصوری امروز (دوشنبه 23 اردیبهشت) با الکسیس باندریچ وگا سفیر کوبا در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

منصوری در ابتدای این دیدار، ضمن تبریک رای بالای مردم کوبا به قانون اساسی جدید این کشور و ابراز امیدواری نسبت به بهبود روزافزون وضعیت اقتصادی و رفاه ملت کوبا بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پیشرفت موفقیت‌آمیز این روند از طریق تقویت روابط اقتصادی دو کشور تاکید نمود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط خوب و دوستانه دو کشور گفت: استقلال طلبی و مبارزه با استکبار جهانی از مشترکات دو کشور است و تحریم‌های ناجوانمردانه دولت آمریکا علیه ملت هایمان، به دلیل روحیه استقلال طلبی و مبارزه با زیاده خواهی آمریکا است.

وی افزود: در شرایط کنونی با رفتارهای یکجانبه گرایانه و تشدید تحریم‌های دولت آمریکا علیه ملت دو کشور، ضرورت همبستگی و توسعه همکاری ها در عرصه‌های اقتصادی، تجاری و بازرگانی فی مابین بیش از گذشته حائز اهمیت است و می‌بایست با جدیت و تلاش بیشتری در مسیر مقابله با تحریم ها گام برداریم.

منصوری تصریح کرد: در این راستا تقویت مراودات پارلمانی می‌تواند در تسهیل و تسریع روند رو به رشد همکاری ها کمک شایانی کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کوبا با اشاره به مداخلات آمریکا در امور داخلی کشورهای حوزه امریکای لاتین گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران حمایت از ملت و دولت هایی است که مورد تعرض دولت امریکا هستند.

سفیر کوبا در تهران نیز در این دیدار، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به شرایط مشابه دو کشور و تشدید تحریم‌های یکجانبه امریکا اشاره و گفت: حفظ استقلال کشورمان، ضرورت اتحاد بیشتر و تقویت و توسعه همکاری‌های دو کشور در شرایط کنونی و همچنین همبستگی در جامعه بین المللی را بیش از پیش ایجاب می‌نماید. اطمینان دارم جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته با مقاومت در برابر امپریالیسم از این مرحله عبور و پیروز خواهد شد.

وی در ادامه بر اعلام همبستگی ملت و دولت کوبا با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و تلاش خود در جهت توسعه و گسترش هر چه بیشتر همکاری ها و سرمایه گذاری ایران در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری، بازرگانی کوبا تاکید کرد.

الکسیس باندریچ وگا، تصریح کرد: اراده دولت کوبا بر توسعه و ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی دو کشور است و از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌های مختلف اقتصادی کشورمان استقبال می کنیم.

نظرات کاربران

Parameter:439017!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین