صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

کاتب:

اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها قابل پیش‌بینی و اعتماد نیستند، گفت: با توجه به عدم توانایی اروپایی‌ها، ایران گام سوم برجام را باید بردارد.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری خروج آمریکا از برجام و عدم جبران خلاء‌های توافق از سوی اروپایی‌ها، گفت: در صورتی که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند و آمریکا دست از شیطنت بردارند ایران هم کاهش تعهدات برجام را متوقف خواهد کرد اما متاسفانه در این مدت رفتار اروپایی ها قابل پیش بینی و قابل اعتماد برای جمهوری اسلامی ایران نبوده است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با یادآوری کاهش اختلافات ایران طرف‌های اروپایی برجام، تصریح کرد: بخش عمده آنها حل شده اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم، لذا گام سوم کاهش تعهدات برجام باید برداشته شود.

وی افزود: اروپایی‌های طرف برجام به خوبی درخواست ایران را می‌دانند. در بسیاری از موارد نیز بهم نزدیک شده‌ایم اما گویا اروپایی‌ها نمی‌توانند برخی اختلافات را حل و فصل کنند. گام سوم کاهش تعهدات در این شرایط قطعا لازم و تاثیرگذار خواهد بود.

کاتب ادامه داد: گام سوم کاهش تعهدات برجام مهم‌ترین گامی است که جمهوری اسلامی ایران برمی‌دارد، آثار این گام نیز بسیار فوق‌العاده خواهد بود. سازمان انرژی اتمی هم با برداشتن گام سوم باید از روند سرعت معمولی خارج و فعالیتش شتاب بگیرد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مقامات فرانسوی در هفته‌های اخیر تلاش بسیاری برای راه اندازی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری کردند اما به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها اجازه راه اندازی آن را ندادند و این بار هم اروپایی‌ها نتوانستند مستقل از آمریکا تصمیم بگیرند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428570!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین