صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/17
0.0 (0)

شاعری:

ارائه گزارش نهایی تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست تا پایان سال

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت: کمیسیون کشاورزی در حال بررسی موضوعات مربوط به طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت از محیط زیست بوده و احتمالا تا پایان سال گزارش نهایی را به مجلس ارائه خواهد شد.

علی محمد شاعری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با وضعیت طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت از محیط زیست، گفت: تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حفاظت از محیط زیست در سال ۹۲ تاکنون در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و اکنون نیز در حال بررسی موضوعات مربوط به طرح تحقیق و تفحص هستیم و احتمالاً تا پایان سال،گزارش این طرح تهیه و به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

مجلس همواره ناظر اجرای قوانین و مصوبات محیط زیستی هستند

 نماینده مردم  بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با صحبت‌های اخیر معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست در این خصوص که نمایندگان هیچگاه وزیری را به خاطر عدم اجرای مصوبات مربوطه به محیط زیست استیضاح نمی‌کنند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس نسبت به اجرای کامل قانون کاهش آلودگی هوا و مصوبات محیط زیستی بسیار حساس بوده و بارها طرح سوال از وزرا به دلیل عدم اجرای درست این قوانین صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سوالات و تذکرات مختلفی در ارتباط با عدم رعایت استانداردها و ملاحظات محیط زیستی به وزرا داده شده است، افزود: بنده هم در رابطه با آلودگی‌های محیط زیستی نیروگاه شهید سلیمی نکا طرح سوال کرده و تذکر داده‌ام، نمایندگان دیگر نیز بر حسب مورد سوالات و پیگیری‌های لازم را انجام داده‌اند.

شاعری در پاسخ به این سوال که آیا تذکرات و پیگیری‌های نمایندگان در خصوص عدم اجرای مصوبات محیط زیستی بالاخص قانون کاهش آلودگی هوا نتیجه بخش بوده است، تصریح کرد: بسیاری از این مواد نتیجه مثبتی را به همراه داشته است و در برخی از مواد نیز بدون نتیجه بوده و وزرا قول داده‌اند مسئله را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس نسبت به عدم اجرای قوانین واکنش نشان داده و وزرا نیز همواره به سوالات نمایندگان در خصوص چالش‌های زیست محیطی  پاسخ داده‌اند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424552!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین