صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

عباسی با اشاره به رأی هیأت حل اختلاف قوا درباره ارائه گزارش عملکرد دولت:

ارائه گزارش عملکرد سالیانه به نفع دولت است

سخنگوی هیأت رییسه مجلس علیرغم اینکه هیأت حل اختلاف قوای سه‌گانه دولت را مخیر به ارائه گزارش عملکرد سالیانه کرده است، گفت: معتقدیم ارائه این گزارش به نفع دولت است تا میزان سؤالات نمایندگان از وزرا افزایش نیابد.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به نظر نهایی هیأت حل اختلاف قوای سه گانه که دولت را در اجرای قانون ارائه گزارش عملکرد سالیانه مخیر دانست، گفت: بر اساس این رأی، تکلیفی که مجلس به دولت در قالب آیین نامه مجلس قرار داده بود برداشته شده و اکنون دولت می تواند گزارش سالیانه از عملکرد خود بدهد یا ندهد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: با این حال تصور می کنیم اگر دولت این گزارش را به مجلس ندهد ابهاماتی در کار آن ایجاد می شود که ممکن است تعداد سوالات یا استیضاح ها افزایش یابد اما اگر گزارش شفاف و روشن باشد باعث می شود که ارتباط دولت و مجلس شفاف سازی شده و موارد شبهه ناک از بین برود.

وی افزود: گاهی اوقات عملکرد مثبت دولت صرفا در قالب گزارش مشخص می شود و از سوی دیگر سوالات و ابهامات احتمالی و ذهنی نمایندگان و به تبع آن جامعه برداشته می شود و این به نفع خود دولت است.

عباسی در ادامه اظهار داشت: اگرچه هیأت حل اختلاف قوا اختیار ارائه گزارش عملکرد سالیانه  را به دولت داده اما بهتر است رئیس جمهور وقتی را از مجلس بگیرد تا از عملکرد خود دفاع کند و این باعث می شود مردم بدانند دولت چه اقداماتی داشته و نمایندگان مجلس نیز در جریان جزئیاتی که تا کنون اعلام نشده قرار می گیرند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این حق مردم و مجلس است که دولت بتواند هر سال و یا حداقل هر دو سال یک بار گزارشی از عملکرد خود به مجلس ارائه کند تا همگان در جریان امورات آن قرار گیرند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425424!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین