صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/20
0.0 (0)

رحیمی جهان‎آبادی مطرح کرد؛

اجماع داخلی در سایه فرصت‌های سیاسی ناشی از تحریم‌ها

عضو فراکسیون امید مجلس با یادآوری محدودیت‌های سیاسی و اقتصادی گسترده دولت آمریکا علیه ایران، گفت: اجماع و همگرایی داخلی ماحصل فرصت‌هایی است که ناشی از این محدودیت‌ها شکل گرفته است.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، ضمن تاکید بر همگرایی و اجماع داخلی در شرایط تحریمی کنونی کشور، گفت: دولت آمریکا در عرصه سیاسی و اقتصادی به همان میزانی که محدودیت‌هایی را به مردم تحمیل می‌کند، فرصت‌های جدید هم به صورت طبیعی برای ما ایجاد کرده‌اند. فرصت‌هایی که ما می‌توانیم بهره فراوانی را از آنها ببریم.

ایجاد ظرفیت جدید اقتصادی علی‌رغم تحریم‌ها

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما در  سال گذشته کالاهایی را حتی با کیفیت درجه پایین به کشور وارد می‌کردیم اما طی چند سال اخیر با تحریم آمریکا، تولیدکنندگان داخلی مجبور به تقویت چرخه تولید و ارتقاء فعالیت‌های تولیدی شدند تاجایی که ما امروز در برخی موارد توانایی صادرات کالاها را به دست آوردیم لذا ظرفیت جدید اقتصادی علی‌رغم تحریم‌ها برای ما ایجاد شد.

تبدیل اختلافات سیاسی به همگرایی و اجماع داخلی

وی افزود: در عرصه سیاست نیز وقتی وزارت خزانه‌داری آمریکا وزیر امور خارجه ایران را تحریم کرد، ظرفیت جدید داخلی و منطقه‌ای ایجاد  شد و شاهد افزایش بُرد رسانه‌ای دستگاه دیپلماسی بودیم، به موجب این اتفاق اختلاف گروه‌های سیاسی و نهادهای داخلی که به صورت طبیعی وجود دارد نیز به وضعیت همگرایی و اجماع داخلی تبدیل شد.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: همکاری بین دولت و مجلس، سپاه و وزارت امور خارجه و اجماع بین شخصیت‌های طراز اول از جمله گام‌هایی است که در مسیر این ظرفیت‌ها برداشته شده است.

تغییر نگاه جهانیان به ایران

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بعد از تحریم آقای ظریف، سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی نگاه جهانیان نیز به ایران تغییر کرده است، آنها ایران را کشوری قدرتمند می‌بینند که آمریکا در مقابل آن به زانو درآمده است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ایران به کشوری موثر و قدرمند در منطقه تبدیل شده است لذا باید از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد و فشار تحریم‌ها را به حداقل رساند بنابراین این اجماع باید فراگیرتر و عمیق‌تر شود زیرا این اجماع موجب کاهش فشار تحریم‌ها نیز خواهد شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425120!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون