صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/15
0.0 (0)

اینستاملت

اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران آغاز شد | ارزیابی مطهری از نامه آملی لاریجانی به محمد یزدی | روایت پزشکیان از دوران تصدی وزارت بهداشت

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی  متن پیام تسلیت رییس مجلس برای درگذشت مهدی شادمانی و متن پیام تسلیت دکترعلی لاریجانی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج میرزا محمد باقر نظام را به اشتراک گذاشته است.

علی مطهری گفت و گو خود را به اشتراک گذاشته است.

مطهری: عذرخواهی‌ مسئولان موجب جلب اعتماد بیشتر مردم می‌شود
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به پاسخ آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام که طی آن از برخی عبارت به‌کار رفته در نامه سرگشاده‌ خود به آیت‌الله یزدی عضو فقهای شورای نگهبان عذرخواهی کرده بود، اظهار داشت: در این میان دو بحث پیش می‌آید؛ یکی موضوع عذرخواهی مسئولان از یکدیگر که ممکن است مسئولی در جایی تندروی نسبت به مسئول دیگری داشته باشد و بعد عذرخواهی می‌کند، این کار پسندیده‌ است.
وی افزود: گاهی عذرخواهی مسئول از مردم مطرح است که این مهم تر است، یعنی در جایی که حقی از فردی ضایع شده مسئول مربوط عذرخواهی کند، اما این فرهنگ در ما رایج نیست و به ندرت مسئولان از مردم عذرخواهی می‌کنند.
مطهری بر همین اساس اضافه کرد: مثلاً بنده سوالی در مجلس نهم درباره مسئله قتل ستار بهشتی از وزیر کشور داشتم که چرا جوانی در بازداشتگاه بر اثر ضرباتی که به او وارد شد،کشته شده است؟ ما هر چه به وزیر وقت کشور گفتیم که شما بیایید و عذرخواهی کنید او حاضر نشد، چرا که فکر می‌کرد این برای او کسر شأن است، در حالی که ما باید این کار را یک وظیفه اخلاقی بدانیم.
این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه سخنانش بیان کرد: این گونه عذرخواهی‌ها بسیار مهمتر است و باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به دولت و حکومت می‌شود.
وی در همین راستا عنوان کرد: حتی اگر کسی علیه نظام انتقاد و توهین کرد و ما با او برخورد بدی داشتیم، باید اینجا هم عذرخواهی کنیم؛ اما متاسفانه این فرهنگ در بین ما وجود ندارد.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: این روش باعث می‌شود که حتی کسانی هم که رابطه خوبی با نظام جمهوری اسلامی ندارند و اقداماتی می‌کنند، در کار خود تجدید نظر کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عذرخواهی آیت‌الله آملی لاریجانی در نامه‌ روز گذشته‌اش خاطرنشان کرد: درباره نامه آقای صادق لاریجانی باید بگویم این، کار پسندیده‌ای بود که ایشان انجام داد،‌ چرا که از نظر سن و سال ایشان بسیار کوچک تر از آقای یزدی هستند و لازم بود که این عذرخواهی انجام شود.
نماینده مردم تهران در مجلس در این باره گفت: نظر من این بود که اساساً بهتر بود آقای آملی لاریجانی به صحبت‌های آقای یزدی پاسخ نمی‌داد. به هر حال می‌دانید که آقای یزدی گاهی عصبانی می‌شود و حرف‌هایی می‌زند اما باید از کنار برخی صحبت‌های ایشان گذشت.

 

علاالدین بروجردی مطالب زیر را منتشر کرده است

مسعود پزشکیان   بخشی از گفت و گوی خود را به اشتراک گذاشته است.

آقای دکتر ناکارآمدی دولت و بخشی از شرایط موجود را چقدر به دولت پنهان و وجود مراکز متعدد تصمیم‌گیری مرتبط می‌دانید؟
🔴 البته این فقط مشکل دولت فعلی نیست. اما دقیقا چنین مراکزی وجود دارد و چه در درون دولت و چه بیرون از آن اقدام به تصمیم‌گیری‌هایی می‌کنند که مشکل‌زا می‌شود. زمانی که من #وزیر_بهداشت بودم، ۲۵ کانون در بهداشت و درمان تصمیم می‌گرفتند. من وزیر بودم اما اختیاراتم در دست ۲۵ واحد و سازمان و ارگان دیگر بود. بعد هم در نهایت من باید پاسخگو می‌بودم. در بقیه وزارت‌خانه‌ها هم همین وضع است. شما فکر می‌کنید #فرهنگ را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کنترل می‌کند؟ سازمان‌های مختلف در این زمینه نقش‌آفرینی می‌کنند اما وقتی می‌خواهند فحش بدهند تنها به #وزارت_ارشاد فحش می‌دهند. بی‌اعتمادی که در جامعه ایجاد شده است نتیجه همین رفتارها و فحش دادن‌های بی‌حساب و کتاب عده‌ای است که فکر می‌کنند قیم این ملت‌اند و هرجا خواستند به نام آنها و از زبان آنها حرف می‌زنند. یعنی به جای اینکه صادقانه آنچه که هست را به مردم بگویند برای اینکه بگویند ما خیلی خوب و طرف مقابل بی‌عرضه است همه مشکلات را به گردن طرف مقابل می‌اندازند. وزارت ارشاد چقدر نیرو و اختیار دارد و چقدر نفوذ دارد؟ آیا صدا و سیمایی در دستش است؟ مساجدی در اختیارش هست؟ بنگاه‌ها و دانشگاه‌ها در دستش هستند؟ همه اینها از نظر فرهنگی در دست افراد و ساز‌مان‌های دیگری است. اما وقتی مشکل فرهنگی پیش بیاید همین افراد و سازمان‌ها فحشش را به وزارت ارشاد می‌دهند
🔵 در پاسخ به سوالی درخصوص ترکیب مجلس و تاثیر حضور افراد در مناصب و میزان اثرگذاری آنها در تصمیم‌گیری‌ها و ایجاد سروصدا در کشور توسط این عده
🔴 یکی از مشکلات کشور ما این سر و صداهاست. به این دلیل که همان افرادی که مشکل ایجاد کرده‌اند حالا می‌گویند ما نبوده‌ایم. قطعا این تقصیر به گردن این طرفی‌ها به خصوص در دولت است که واقعیت‌ها را صادقانه به مردم نمی‌گویند. مگر غیر از این است که مملکت اساساً تا الان دست اصولگرایان بوده است. آنهایی هم که گهگاه از اصلاح‌طلبان آمده‌اند موقتی بوده‌اند. اما باز آن ثبات کاری دست همین آدم‌هایی بوده که همه می‌دانند در سایه حرکت می‌کنند. این سازمان در سایه همیشه حضور داشته و ثابت بوده است. در نتیجه اگر مشکلی در کشور وجود دارد آنهایی که ثبات دارند باید جواب بدهند و نه آنهایی که یک روز آمده و و یک روز هم می‌روند.

بهروز نعمتی از آغاز اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران از امروز - جمعه 15 شهریور - خبر داده است.

اجرای قطعی گام سوم برجام در صورت عدم گشایش خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری
در صورت عدم گشایش خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای فروش نفت قطعا گام سوم برجام را برمی‌داریم. برجام توافقی روشن و چند طرفه است که مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز قرار گرفته است. در صورتی که اروپایی‌ها دنبال احیا برجام باشند باید تعهداتی که پذیرفتند را اجرا کنند.
خروج آمریکا از برجام نافی سایر تعهدات طرف‌های برجام نیست آنها باید به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. متاسفانه آنها تا امروز هیچ اقدام موثری در این مسیر انجام ندادند.
اروپایی‌های طرف برجام، خلاء خروج آمریکا از توافق را پُر نکردند، مذاکرات مقامات ایرانی و فرانسه نیز در همین راستا انجام گرفت و دیپلمات‌های ایرانی بر اجرای تعهدات طرف‌های مقابل تاکید کردند لذا در صورتی که آنها در همین مسیر کنونی راه خود را ادامه دهند ایران قطعا گام سوم کاهش تعهدات برجام را بر‌می‌دارد.
اروپایی‌ها تنها به شعار و حرف زدن بسنده کردند و اقدام عملی انجام ندادند، لذا اگر گشایش خط اعتباری 15 میلیارد دلاری از طریق اینستکس بابت فروش نفت ایران تا پنج شنبه اتفاق نیفتد، شورای امنیت ملی تصمیم و برنامه کاهش تعهدات را در مرحله سوم اجرا می‌کند. اینستکس وسیله ای برای اجرای دستورات آمریکا نیست.
در صورت عدم موفقیت تلاش‌های دیپلماتیک و مشاهده عدم اراده یا توانایی لازم در طرف‌های اروپایی، گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای اجرایی می‌شود کما اینکه تا الان هم قرار نیست که هیچ تأخیری در اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی شود.
ما مطابق با برنامه آماده‌ایم تا نسبت به کاهش تعهدات و برداشتن گام سوم در این خصوص عمل کنیم و با توجه به شرایط و رفتارهایاروپایی‌ها تا کنون هیچ گونه تصمیمی مبنی بر توقف اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای گرفته نشده است.

غلامرضا تاجگردون   ویدئویی از عزاداری های محرم را منتشر کرده است.


تاجگردون مطالب زیر را نیز درباره پیگیری امور حوزه انتخابیه منتشر کرده است

علی اصغر یوسف نژاد  مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.


 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی متن گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران بر اروپا را منتشر کرده است.

وی همچنین مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است

محمد رضا بادامچی مطلب زیر را درباره عکس پرحاشیه چند روز اخیر از علیرضا محجوب به اشتراک گذاشته و نوشته است:

طعنه‌های چیپ علیه "محجوب، یادآور داستان آن محتسب است که گفت "آگه نیستی کز سر درافتادت کلاه" و جواب شنید "در سر عقل باید بی‌کلاهی عار نیست"
کسانی که از سر ناآگهی به دمپایی اجباری ⁧‫#محجوب‬⁩ به‌خاطر شکستن پا ایراد می‌گیرند، فعالیت‌‌های شبانه‌روزی این‌ همدم دردهای کارگران را دیده‌اند؟

پروانه سلحشوری شعری از حافظ را به اشتراک گذاشته است

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی  عکس زیر را از ب ازدید از پارک علم و فناوری پردیس معاونت علمی ریاست جمهوری منتشر کرده است


 

 

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428748!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین