صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

کمالی پور:

اجرای گام سوم سنگ اندازی برجامی واشنگتن را خنثی می‌کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان سنگ اندازی های واشنگتن در راستای عدم تحقق منافع برجامی ایران را خنثی می کند.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه گام سوم کاهش تعهدات برجام روز گذشته بنا به دستور رئیس‌جمهور آغاز شد که امری قابل تامل است، گفت: بنابراین سازمان انرژی اتمی مکلف است بر اساس نیازهای فنی بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های برجامی فعالیت‌های علمی و پژوهشی هسته‌ای را آغاز کرده و شتاب بخشد.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی ها پس از خروج آمریکا از تمام ظرفیت هایشان استفاده کردند تا ایران را ملزم به رعایت توافقنامه کنند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که خودشان صرفا موضع گیری در برابر ایالات متحده را در اولویت کاری قرار دادند و عمل به تعهداتشان را با باد فراموشی سپردند.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها بدلیل نداشتن استقلال کافی و لازم در مقابل آمریکایی ها، به تنهایی نمی توانند شروط یازده گانه برجام را اجرایی کنند، ادامه داد: بر این اساس گام سوم را اجرایی کردیم اما تصور می کنم بیش از این نباید به اروپایی ها زمان بدهیم زیرا آنها در اجرای تعهداتشان با سنگ اندازی های ایالات متحده روبرو هستند.

برجام

این نماینده مردم در مجلس دهم در این راستا، تصریح کرد: به عنوان مثال پیشنهاد فرانسوی ها مبنی بر پیش بینی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری با مخالفت ترامپ مواجه شد و پاریس خودش را کنار کشید که بیانگر ضعف سیاسی و نداشتن استقلال اقتصادی است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه باید اذعان کرد اروپایی ها همچنان منتظر برگزاری انتخابات آمریکا هستند و امید دارند ترامپ به توفیق نرسد و در سایه این امر مجددا آمریکایی ها به برجام بازگردند در حالی که سیاست واشنگتن در مقابل ایران واحد است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجام روز گذشته بنا به دستور رئیس‌جمهور رئیس شورای عالی امنیت ملی آغاز شد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428955!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین