صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/13
0.0 (0)

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

اجرای گام سوم، سناریو وقت کُشی اروپا را خنثی می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان سناریوی از پیش تعیین شده آمریکا و اروپا را متزلزل کرده و سبب ایجاد شکاف بیشتر بین این کشورها می شود.

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص فرارسیدن زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان در مقابل بدعهدی های طرف های حاضر در این توافقنامه، گفت: اروپایی ها طی چند مدت گذشته با عمل نکردن به تعهدات برجامی خود در سناریوی از پیش تعیین شده ایالات متحده ایفای نقش کرده اند که امری مشهود است.

صبر استراتژیک ایران، کشورهای غربی را تحت فشار قرار داده است

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اظهار کرد: ایران با اتخاذ صبر استراتژیک خود و اقدام به موقع بهانه گیری را از کشورهای اروپایی گرفته و همین امر موجب شده آنها نتوانند اقدام قانونی علیه کشورمان انجام دهند از این رو در تحت فشار قرار گرفته اند.

برجام

وی با تاکید بر اینکه ایران با جدیت در مقابل بدعهدی آمریکا و اروپایی ها در برجام به سمت کاهش تعهدات خود گام برداشت که همگی آنها طبق مفاد برنامه جامع اقدام مشترک است، ادامه داد: این مهم در حالیست که بعید است مذاکرات با اروپایی ها طی دو روز آینده نیز به نتیجه مطلوب برسد و احتمالا شاهد اجرای محکم گام سوم خواهیم بود.

وقت کشی اروپایی ها موجب اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها برای حفظ برجام پیشنهادی را مطرح کردند که برای اجرای آن نیز مجددا نیاز به همراهی آمریکایی ها دارند، تصریح کرد: چنین موضوعی امری قابل تاسف است زیرا کشورهای اروپایی استقلال اتحادیه خود را با چنین اقدامی زیر سوال می برند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حتما اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی کشورمان شکاف بیشتری بین سیاستمداران اروپایی و آمریکایی ایجاد خواهد کرد، خاطرنشان کرد: در واقع اروپایی ها همواره برجام را دستاورد سیاسی مهم بین المللی مطرح کرده اند اما سیاستمداران آمریکایی همه این دستاورد را به نابودی می کشانند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428601!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین