صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/08/24
0.0 (0)

در نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون مطرح شد

اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، مطالبه اصلی نمایندگان مجلس

در نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان و تحقق سهم 25 درصدی از تعاون در اقتصاد کشور تاکید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

شکور پورحسین شقلان، نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در این نشست گفت: به دلیل عضویت در کمیسیون اجتماعی مجلس بیشترین ارتباط را با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داریم و شاهد تعامل خوب و قابل قبول شریعتمداری، وزیر تعاون و زیر مجموعه شان هستیم و در این راستا دستورات خوبی را در حوزه های ملی و استانی صادر کردند

بخشی از وظایف و اختیارات وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرابخشی است

وی با بیان اینکه بخشی از وظایف و اختیارات وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرابخشی است، افزود: ما در زمان تصویب لوایح مربوطه و بررسی لایحه بودجه همکاری خوبی را با وزارت خانه داشتیم همانند موضوع اشتغال که بهبود آن همکاری و تعامل جدی مجلس و وزارتخانه را می طلبد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: انتصابات خیلی خوبی در صندوق‌های زیر مجموعه وزارت انجام و به جوانگرایی توجه شد.

پورحسین شقلان توجه وزارت تعاون به شفافیت را موثر دانست و گفت: عملکرد وزارت خانه در انجام امور محوله مطلوب است.

رمضانعلی سبحانی فر، نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: عملکرد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مدت خوب بوده است البته انتظار می رود به اشتغال توجه بیشتری شود و اقدامات لازم در مورد تعاونی‌ها و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از طریق وام اشتغال انجام گیرد.

وی ادامه داد: وزارت تعاون در مورد 5/1میلیارد دلاری که مجلس درخصوص وام اشتغال روستایی تصویب کرد عملکرد مثبت و پایداری داشته و امیدواریم وضعیت اشتغال بهتر شود؛ وظایف این وزارتخانه گسترده است و در بخشهای مختلف حضور دارد البته نیازمندی و کمبودها به معیشت مردم بر می‌گردد و ریشه آن هم در بخش اشتغال خانواده است .

مهدی شیخ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد وزیر تعاون مثبت بوده و وزیر سعی کرده‌ جوانگرایی و شعارهایی که دولت در انتخابات داشته است را عملی کنند و امیدواریم دراین مسیر به موفقیت های بزرگی دست یابند و بهبود وضعیت اشتغال را در دستور کار قرار دهند.

سمیه محمودی ، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس در ادامه یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حوزه بزرگی است و در واقع سه وزارتخانه در یک وزارتخانه جمع شده است؛ در حوزه کار، کارهای بزرگی انجام شده و در حوزه رفاه هم اقداماتی صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه تعاون هنوز سهم 25 درصدی محقق نشده اما مدیر جوانی توسط وزیر در این رابطه منصوب شده و با انگیزه است و انتظار می رود با کمک همه این سهم ایفا شود

مدیریت مجموعه بزرگ وزارت کار، کار سختی است

محمودی ادامه داد: مدیریت مجموعه بزرگ وزارت کار، کار سختی است البته در این رابطه رضایت وجود دارد و همین که  تجعمات کارگری آنچنان نیست، مزیت است؛ مطالبه و خواسته اصلی ما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است و می دانیم تحقق آن سخت است اما انتظار می رود عملیاتی شود و ما هم از هیچ کمکی فروگذار نخواهیم کرد.

علی اکبری ، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی درمورد عملکرد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: حوزه کاری این وزارتخانه بسیار وسیع است و وزیر پیگیری های مناسبی را در حوزه کاری خود داشته است؛ هر موضوعی که مربوط به این وزارتخانه گسترده و عظیم باشد با هماهنگی و تلاش‌ها باید مرتفع کنیم و ما نهایت اهتمام خود را به کار می‌بریم.

باید تلاش شود بنگاه‌ها و مجموعه‌های کارگری و اقتصادی تعطیل نشود

وی در مورد اولویت‌هایی که باید مدنظر وزارتخانه باشد، یادآور شد: باید در ابتدا تلاش شود که بنگاه‌ها و مجموعه‌های کارگری و اقتصادی تعطیل نشود و سپس آن ها را توانمند کنیم و مورد حمایت قرار دهیم؛ بیکاری یکی از موضوعات کلیدی جامعه است که به خاطر ضرورتی که دارد باید همیشه برای رفع آن تلاش کنیم.

علی جلیلی شیشوانی، نماینده مردم مراغه و عجب شیر در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: وزیر وضعیت فعلی را به خوبی توانست تغییر دهد و تغییرات صورت گرفته ناشی از دو مزیتی است که آقای شریعتمداری دارد؛ ایشان ریسک پذیری بالایی دارد و به تلاش زیاد اعتقاد دارند و بی شک در هرسازمانی که این دو تا عامل باشد شاهد رشد هستیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438138!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون