صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/17
0.0 (0)

| واکنش ها به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس |

ابطحی: توهین به مجلس در شأن مراسم روضه اباعبدالله(ع) نیست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از شیوه بیان یکی از سخنرانان درباره نمایندگان، گفت: لحن وی دور از شأن مراسم روضه اباعبدالله (ع) بود، لذا امیدواریم از نمایندگان عذرخواهی کند.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از شیوه بیان یکی از سخنرانان درباره نمایندگان، گفت: لحن وی دور از شأن مراسم روضه اباعبدالله (ع) بود، لذا امیدواریم از نمایندگان عذرخواهی کند.

توهین به مجلس در شأن مراسم روضه اباعبدالله(ع) نیست

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این نحوه بیان و به کار بردن عباراتی چون احمقانه و غیره جای بحث دا‌رد،  زیرا در شأن  روضه اباعبدالله(ع) نیست.

وی افزود: از سوی دیگر مخاطبان را عزادارن سیدالشهدا تشکیل می‌دهند که برای در جریان قرار گرفتن بحث روشنگری و مشی امام حسین(ع) به این مراسم رفتند. امام حسین(ع) وقتی با لشکر عمر روبه رو شد فرمودند که به چه جرمی خون مرا حلال می‌دانید، در واقع با مخاطب با زبان منطق و به دور از احساس صحبت کردند بنابراین ما هم در جلسات روضه باید ذهن مخاطب را پرسشگر کنیم و به صورت یک طرفه و تحت تاثیر هیجانات صحبت نکنیم.

شفافیت آراء نمایندگان باید پیگیری و اجرایی شود

ابطحی در ادامه به موضوع شفافیت آراء نمایندگان اشاره کرد و گفت:  این طرح چند بار در مجلس مطرح شده است، من به عنوان یکی از موافقان تاکید دارم که این کار باید انجام شود زیرا در مجلس نمایندگان آمریکا و بسیاری از پارلمان‌ها حتی افغانستان و نیجریه رای گیری شفاف است و این شفافیت به رفع مشکلات در جامعه کمک می‌کند و رای اشتباه نمایندگان نیز جلوگیری می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: سامانه رای گیری نمایندگان باید به نوعی طراحی شود که آراء در دید همگان قرار گیرد.

ابطحی تاکید کرد: نحوه سخنان آقای پناهیان درباره  عدم تصویب دوفوریت طرح شفافیت آراء، دور از اعتدال بود لذا امیدواریم   این موضوع را حل و عذرخواهی کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: وی با توجه به سابقه منبری قطعا باید از  نمایندگان عذرخواهی کند ،زیرا این ادبیات درست نبود./

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429137!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین