صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/19
0.0 (0)

دهقانی فیروز آبادی:

ائتلاف امنیتی خلیج فارس برای نا امن کردن منطقه راه اندازی می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اتتلاف امنیتی خلیج فارس برای نا امن کردن منطقه راه اندازی می شود و منطق آن دوشیدن بیشتر کشور های وابسته منطقه است.

کمال دهقانی فیروزآبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: ائتلاف ساختگی آمریکایی ها برای ایجاد امنیت در خلیج فارس یک سناریو نخ نما برای هدایت دلار های نفتی کشور های منطقه به حساب فدرال رزرو آمریکا است،آمریکا و متحدانش خود امنیت منطقه را به مخاطره انداختند تا بهانه ای برای فروش سلاح بیشتر و حضور پر رنگ تر در منطقه داشته باشند.

وی افزود: این ائتلاف؛ امنیت پایدار و راهبردی برای خلیج فارس به ارمغان نخواهد آورد بلکه فضای منطقه را امنیتی و تنش زا می کند و هرگز در مسیر مصلحت و خواست ملت های منطقه حرکت نخواهد کرد بلکه به روش جدیدی برای اعمال نفوذ و سلطه خواهد بود.

نماینده مردم تفت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امنیت خلیج فارس در گرو همراهی و همکاری کشور های همسایه خلیج فارس است و این کشور ها باید به این بلوغ برسند که در کنار هم به تفاهمی برسند که منافع امنیتی و اقتصادی منطقه را تامین کنند و اجازه ندهند دیگرانی که هرگز خیر خواه نبوده اند کارناوال مرگ راه بیاندازند.

وی با اشاره به تشکیل ائتلاف یمن گفت: تجربه ائتلاف نظامی در یمن نشان می دهد هرگز هیچ امنیتی با این سازکار های ایجاد نمی شود بلکه با این اقدامات فضایی ایجاد می شود که آمریکایی ها سلاح بیشتری بفروشند. تخم کینه ای که عربستان و متحدانش در یمن کاشته اند سالها باقی می ماند و آورده ای جز خسارت و نا امنی به همراه نداشته است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425067!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین