صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/22
0.0 (0)

سلیمی مطرح کرد:

آیا تعمدی در جا ماندن مدارس دولتی از برترین‌های کنکور وجود دارد؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین‌های کنکور سراسری نیاز به کار آسیب شناسانه جدی دارد، گفت: باید بررسی شود که آیا تعمدی در جا ماندن مدارس دولتی از برترین‌های کنکور وجود دارد.

علیرضا سلیمی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین‌های کنکور سراسری، عنوان کرد: یکی از دلایل اصرار ورزیدن کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و کارشناسان دلسوز حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش بر حذف کنکور، جلوگیری از همین تدریس کنکوری دروس و ترویج استفاده از کتب کنکوری است تا به یکباره اینچنین با آمارهای تکان دهنده مواجه نشویم.

آمار کنکور امسال زنگ خطری برای آموزش و پرورش است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار منتشر شده که در میان ۴۰ نفر اول کنکور سراسری، ۱۹ دانش آموز اهل تهران‌اند که ۶۶ درصدشان در مدارس غیردولتی و نمونه دولتی و ۳۳ درصد در مدارس سمپاد درس خوانده‌اند، گفت: این آمارها زنگ خطری برای آموزش و پرورش بوده که بیانگر افت کیفیت آموزشی در مدارس دولتی است.

علیرضا سلیمی

 

نتایج کنکور امسال باید آسیب شناسی شود

وی با یادآوری اینکه بیش از ۹۰ درصد نفرات برتر شهرستان‌ها، سمپادی بوده‌اند، افزود: این مسئله نیاز به آسیب شناسی جدی دارد و قطعا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این موضوع ورود می‌‎کند.

نگرانی وجود دارد که نکند این افت کیفیت در مدارس دولتی بعضا با تعمد همراه باشد که آرام آرام دانش آموزان را به سمت مدارس پولی سوق دهیم

وی با طرح این سئوال که چرا تهران باید بیشترین نفرات برتر کنکور را داشته باشد، افزود: استعدادهای بسیاری در اقصی نقاط کشور وجود دارد که به دلیل محرومیت از کتب و معلمانی که فقط شیوه کنکوری تدریس می‌کنند به نتیجه دلخواه نمی‌‎رسند.

سلیمی تأکید کرد: نگرانی وجود دارد که نکند این افت کیفیت در مدارس دولتی بعضا با تعمد همراه باشد که آرام آرام دانش آموزان را به سمت مدارس پولی سوق دهیم. باید به این سئوال و ماهیت وجود چنین تفکری که بسیار خطرناک هم است، پاسخ داده شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش باید در این باره پاسخ داشته باشد و از مسئولان این وزارتخانه با دعوت در کمیسیون موضوع مذکور را بررسی می‌کنیم.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425357!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین