صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/19
0.0 (0)

بروجردی با اشاره به جزییات گام سوم:

آژانس بین المللی اتمی شاهد تحول در فعالیت هسته ای ایران باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گوید ایران نیازی به اورانیوم غنی شده 20 درصد ندارد، با این حال هر زمان لازم داشت به این مهم دست پیدا می کنیم.

علاءالدین بروجردی عضو فراکسیون مستقلین ولایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزییات گام سوم کاهش تعهدات برجامی گفت: اقدام ایران در گام سوم نشان از جدیت جمهوری اسلامی برای حفظ منافع ملی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس ادامه داد: کشورهای اروپایی ضعف تمام عیار سیاسی خود را در مقابل آمریکا به نمایش گذاشتند و اروپایی ها نشان دادند با وجود همه ادعاهایی که دارند هیچ جایگاهی در مناسبات قدرت در عرصه سیاسی امروز جهان ندارند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی قرارداد چند جانبه ای را امضا کرد که قرار بود کلیه امضا کنندگان به تعهداتشان احترام بگذارند و به آن عمل کنند. ایران به صراحت و کاملا شفاف اعلام کرده اگر طرفین مقابل به تعهداتشان عمل کنند ما نیز اجرای کامل تعهدات را از سر می گیریم.

وی با اشاره به گام های کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: ایران به طور شفاف و رسمی برنامه زمان بندی شده برای کاهش تعهدات برجامی را اعلام کرده است که از منطق اصولی برخوردار بوده و هم راستا با دو ماده برجام است.

بروجردی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه اقدام جمهوری اسلامی در برابر بدعهدی طرفین برجام در راستای حفظ منافع ملی است، اظهار داشت: ایران برای اینکه حسن نیت خود را نشان دهد بارها اعلام کرده اگر اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند ما نیز اجرای کامل برجام را در دستور کار قرا می دهیم که این نشان از اوج صداقت ایران در ارتباط با توافق بین المللی است.

ایران نیاز به غنی سازی ٢٠ درصد ندارد

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنان ادامه پیدا می کند، بیان کرد: ایران از آنچه می گوید ابایی ندارد، آژانس نیز می تواند اقدام های ایران را که کاملا قانونی و مبتنی بر مقررات بین المللی است را رصد کند، ما نیازی به لاپوشانی نداریم، منطقی تر این است که آژانس نیز از نزدیک شاهد این تحول باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه ایران نیازی به غنی سازی 20 درصد ندارد، گفت: در ارتباط با راکتور تهران به اورانیوم غنی شده 20 درصد نیاز داشتیم که در مقطعی آن را تولید و صفحات سوخت را تامین کردیم، بنابراین وقتی نیاز نداریم لازم نیست اقدام مشابه انجام دهیم، با این حال هر زمان نیاز داشته باشیم می توانیم به غنی سازی 20 درصد  دسست پیدا کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429239!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین