صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/14
0.0 (0)

گلمرادی:

آموزش و پرورش نیاز به جراحی دارد

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس وضعیت آموزش و پرورش کشور را بیمارگونه توصیف و تصریح کرد: آموزش و پرورش نیاز به جراحی دارد.

علی گلمرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آموزش و پرورش کشور امروز بیمار بوده و دچار دردی مزمنی است که نیاز به متخصصان و یک جراحی دارد، اظهار کرد: متأسفانه آموزش و پرورش در اولویت دولت نیست در حالیکه هر کشوری که به جرگه کشورهای توسعه یافته رسیده به علت توجه به آموزش و پرورش بوده است.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بسیاری از کشورهایی که بی بهره از منابع طبیعی هستند امروز با بهره گیری از ظرفیت‌ نیروی انسانی به توسعه یافتگی رسیده‌اند، افزود: بر همین اساس بسیاری از کشورها توانسته‌اند خود را توانمند و در مسیری گام بردارند که به توسعه یافتگی برسند و این مسیر فقط از راه آموزش و پرورش می‌گذرد.

اساس مشکلات امروز را باید در آموزش و پرورش جست‌وجو کرد

وی با یادآوری اینکه امروز کشور در حوزه‌های مختلف با مشکلات عدیده و گوناگونی مواجه است، ادامه داد: به ویژه در حوزه‌های اقتصاد و معیشت، مشکلات جدی وجود دارد که اساس آن را باید در آموزش و پرورش جست و جو کرد.

برخی دانش آموختگان دکتری هم توان کار آفرینی برای خود را ندارند

گلمرادی با بیان سیستم آموزشی در کشور ما به قدری عقب مانده است که برخی دانش آموختگان رشته دکتری هم توان کارآفرینی ندارند، گفت: به همین دلیل باید با حساسیت ویژه‌ای به جایگاه آموزش و پرورش بپردازیم و با پرهیز از زد و بندهای سیاسی و جناحی به دنبال شایسته سالاری در حوزه آموزش و پرورش باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: اگر می‌خواهیم کشور در ریل درستی قرار گیرد، امروز باید به این وزارتخانه مهم توجه کرد تا در آینده بتوانیم از نتیجه آن بهره ببریم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428705!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین