صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها
450222 1398/09/18
0.0 (0)

آموزش ممنوعیت حیوان آزاری در کتب درسی ابتدایی

طرح ممنوعیت حیوان آزاری در کتب درسی ابتدایی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز (دوشنبه ۱۸ آذر) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گزارش معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درباره اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در سازمان فنی حرفه‌ای ارائه شد.

بر اساس این گزارش، تمام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این سازمان برای افزایش آمار اشتغال است. بسیاری از افرادی که به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند، افرادی هستند که پس از اخذ مدرک لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکتری به این سازمان برای کسب مهارت مراجعه می‌کنند که این زنگ خطری برای آموزش عالی کشور به شمار می‌آید.

دستور کار بعدی کمیسیون آموزش قرائت گزارش کمیته‌های ماده 234 در خصوص اداره اموال بنیاد آرشام توسط وزارت آموزش و پرورش که مقرر شد گزارش این پرونده برای تصمیم‌گیری راهی صحن علنی مجلس شود.

همچنین قرائت گزارش کمیته‌های ماده 234 در خصوص نحوه اداره مراکز رفاهی درمانی و هزینه کرد درآمدهای آن در ادارات کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز مطرح و مقرر شد این گزارش با اخذ نظر وزیر آموزش و پرورش تصمیم‌گیری شود.

بررسی طرح ممنوعیت حیوان آزاری نیز دستور کار بعدی کمیسیون آموزش بود که به عنوان کمیسیون فرعی این طرح مورد بررسی قرار گرفت و با تصویب ماده 6 این طرح مقرر شد آموزش‌های لازم در خصوص ممنوعیت حیوان آزاری در دوره ابتدایی به دانش آموزان صورت گیرد.

بر اساس این گزارش بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی و بررسی طرح یک فوریتی شفافیت آرای نظام تقنینی نیز به نشست آتی کمیسیون منتقل شد.

نظرات کاربران

Parameter:450222!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین