صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/16
0.0 (0)

حضرتی با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه:

آمریکا در مقابل "ظریف" کم آورده است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید تحریم وزیر امور خارجه کشور نشان دهنده آن است که آمریکا حریف سردار دیپلماسی ایران نمی شود.

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور از سوی آمریکا گفت: آقای ظریف به عنوان سردار بزرگ در صحنه دیپلماسی در این مدت خوب درخشید، او مذاکره کننده ارشدی است.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر امور خارجه اهل فن در حوزه سیاست عمومی است که با استفاده از مقدورات و امکانات رسانه ای جهان به درستی و به موقع از حقوق ملت ایران دفاع کرده است، در واقع تحریم وزیر امور خارجه کشور نشان دهنده آن است که آمریکایی ها در مقابل آقای ظریف کم آورده اند.

حضور محمدجواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

 

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: پیش از این تاکید داشته ام که نباید وزیر امور خارجه کشور را در میدان بزرگ و سنگین دیپلماسی تنها گذاشت بلکه باید از افراد مطلع، پخته و تجربه دار برای کمک به او در دیپلماسی عمومی استفاده کرد.

وی تاکید کرد: دفاع از حقانیت ملت ایران در کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی خلاف منافع ملی نیست، مذاکره با دولت ترامپ و آمریکا خط قرمز ما است  اما این مسئله نباید مانع شود تا از حقانیت خود در مقابل افکار عمومی جهان دفاع نکنم و خود را از گفت‌وگو با کشورهایی که در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های آمریکا موثر هستند، محروم کنیم.

حضرتی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: تحریم ظریف نشان داد آمریکا حریف از سردار رشید دیپلماسی کشور نشده و کم آورده است، اینکه می گویند "چون قافیه تنگ آید شاعر به جفنگ آید" وصف حال ترامپ و آمریکا است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید از وزیر امور خارجه کشور به عنوان قهرمان ملی تقدیر شود، اظهار داشت: تمام کسانی که به او چه منصفانه چه غیر منصفانه نقد داشتند و در حق او در داخل کشورجفا کرده اند باید به سیل عظیم ملت ایران بپیوندند و از سردار دیپلماسی ایران که زبان گویای ملت بوده و به بهترین شکل ممکن از حق و حقیقت مردم دفاع کرده است، قدرانی کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424496!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین