صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/06/22
0.0 (0)

رضایی:

آمریکایی ها در مقابل منطق قوی ایران در برجام مستاصل شده‌اند

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: کشورهای اروپایی حاضر در برجام باید پاسخ دهند،مگر می‌شود توافقنامه چندجانبه فقط از طرف یک کشور اجرا شود و سایر کشور‌های حاضر در توافق، تنها نظاره‌گر باشند.

محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گام سوم ایران در کاهش تعهدات هسته ای ایران گفت: بر اساس تمامی گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران به کلیه تعهدات هسته ای خود عمل کرده است.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم‌های جدیدی علیه کشورمان اعمال کردند، صرفا موضع گیری‌های سیاسی انجام داده‌اند، افزود: کشورهای اروپایی حاضر در برجام باید پاسخ دهند، مگر می‌شود توافقنامه چندجانبه فقط از طرف یک کشور اجرا شود و سایر کشور‌های حاضر در توافق، تنها نظاره‌گر باشند که اکنون از ایران انتظار دارند همچنان تعهداتش را اجرایی کند.

بیشتر بخوانید:

اروپایی ها اراده ای برای انجام تعهدات برجامی ندارند

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس یادآور شد: جمهوری اسلامی با حسن نیت به کشور‌های اروپایی مهلت داد تا تعهدات برجامی و موارد دیگری خارج از توافقنامه برجام را عملیاتی کنند؛ اما آنها همواره از این موضوع سرباز زدند که به همین دلیل مسئولان کشور تصمیم گرفتند که گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرایی کنند.

سیاست کاهش تعهدات برجامی ایران بسیار اثربخش بوده است

رضایی با تاکید براینکه سیاست کاهش تعهدات برجامی ایران بسیار اثربخش بوده است و با ادامه این روند، قطعاً طرف مقابل به انجام تعهداتش در برجام مجاب می‌شود، تصریح کرد: مسئولان آمریکایی در مقابل منطق قوی ایران مبنی بر پیگیری حقوق ملت‌مان در برجام مستاصل شده‌اند.

نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه مذاکره‌ای با آمریکا انجام نخواهد شد، تاکید کرد: ایران  در شرایطی که طرف مقابل هیچ اقدامی برای حفظ برجام انجام نمی‌دهد، با اقتدار گام سوم کاهش تعهدات برجامی را در راستای منافع ملی کشور برداشته است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:429433!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین