صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/20
0.0 (0)

جلال میرزایی:

آخرین وضعیت مناطق سیل زده ایلام چگونه است

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه انتخابیه بنده یک روستا بر اثر سیل کاملا تخریب شده که با همکاری سپاه و دیگر نهادها جانمایی و قطعه‌بندی برای انتقال این روستا به مکان دیگر انجام شده و مشکلی که برای راه ارتباطی مکان جدید وجود داشته نیز با همت سپاه استان برطرف و راه ارتباطی آن باز شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلال میرزایی با اشاره را آخرین وضعیت مردم سیل‌زده در حوزه انتخابیه‌اش گفت: هنوز و بعد از گذشت 4 ماه از سیل مبلغی به عنوان جبران خسارات ناشی از سیل را کشاورزان پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: از هفته گذشته به تدریج پرداخت وام‌های کم‌بهره به کشاورزان آغاز شده، اما مبلغی که به عنوان بلاعوض قرار است به کشاورزان (به ازای هر هکتار زمین کشاورزی 3 میلیون تومان و به ازای هر هکتار باغ 5 میلیون تومان)‌ پرداخت شود هنوز پرداخت نشده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه انتخابیه بنده یک روستا بر اثر سیل کاملا تخریب شده که با همکاری سپاه و دیگر نهادها جانمایی و قطعه‌بندی برای انتقال این روستا به مکان دیگر انجام شده و مشکلی که برای راه ارتباطی مکان جدید وجود داشته نیز با همت سپاه استان برطرف و راه ارتباطی آن باز شده است و قول‌هایی نیز داده شده که در روند ساخت واحدهای مسکونی روستا همکاری لازم با مردم صورت گیرد و کمک‌هایی را نیز به آنها داشته باشند.

میرزایی خاطرنشان کرد: به جز این روستا به صورت موردی در جاهای مختلف واحدهای مسکونی آسیب‌ دیده‌اند که البته مانع و مشکلی بر سر راه پرداخت وام جبران خسارت از سوی بنیاد مسکن وجود ندارد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن چه برای خانه‌های روستایی که به طور کامل تخریب شده و چه برای موارد دیگر 20 میلیون وام بلاعوض و 65 میلیون وام کم‌بهره در نظر گرفته که همان‌طور که گفته شد مانعی بر سر راه پرداخت آن وجود ندارد و در مواردی پرداخت شده و در مواردی کارها برای پرداخت در حال انجام است.

به گزارش فارس نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: واقعیت این است که با توجه به هزینه‌های موجود 85 میلیون وامی که بنیاد مسکن مجموعا به صورت کم‌بهره و بلاعوض به واحدهای مسکونی خسارت‌دیده پرداخت می‌کند، پاسخگوی نیاز مردم برای بازسازی و ترمیم نیست و لازم است تا نهادهای دیگر نیز به کمک مردم بیایند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425151!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین