صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

کوسه غراوی تشریح کرد:

آخرین وضعیت استان گلستان پس از وقوع سیل

نماینده مردم مینودشت در مجلس با اشاره به آخرین وضعیت استان گلستان پس از وقوع سیل بیان کرد: سیل هنوز در استان به پایان نرسیده است و در شهرهای گمیشان و آق‌قلا و روستاهای اطراف آن هنوز آب وجود دارد.

نماینده مردم مینودشت در مجلس با اشاره به این‌که آب همچنان در شهرهای گمیشان و آق‌قلا وجود دارد، بیان کرد: تنها راه خروج آب از سطح شهر و روستاها لایروبی است که اکنون در حال انجام است تمهیدات بهداشتی لازم اندیشیده شده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت استان گلستان پس از وقوع سیل بیان کرد: سیل هنوز در استان به پایان نرسیده است و در شهرهای گمیشان و آق‌قلا و روستاهای اطراف آن هنوز آب وجود دارد، اما همه در تلاش هستند تا هرچه سریع‌تر آب از شهر خارج شود.

وی در ادامه با بیان این که لایروبی در مصب سد خلیج گرگان در حال انجام است و ان‌شاءالله در سریع‌ترین زمان آب تخلیه خواهد شد ادعا کرد: ۱۷ هزار واحد مسکونی در استان تخریب شده و ۳۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی خسارت دیده و یا از بین رفته است.

نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه مدعی شد: حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد باغ‌ها در سطح استان تخریب شده و بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان سیل به کل استان خسارت زده است.

وی افزود: ان‌شاءالله دولت بتواند تمهیدات ویژه بابت تسریع در پرداخت تسهیلات به صورت ضمانت زنجیره‌ای بیندیشد و در اختیار مردم قرار دهد. اهل سنت وام را از نظر شرعی مشکل می‌دانند و وام‌ها باید بلاعوض و بدون بهره باشد تا ان‌شاءالله مشکل مردم حل شود.

کوسه‌غراوی در ادامه تاکید کرد: تنها راه‌حل خروج آب از شهر لایروبی است، چرا که رسوبات تجمیع شده و حرکت آب را کند کرده است. از سوی دیگر اختلاف ارتفاع بین شهر گمیشان و دریا زیاد است و سرعت حرکت آب پایین آمده است. اینها همه دست به دست هم داده تا چنین وضعیتی پیش بیاید.

وی در پایان گفت: تمهیدات بهداشتی لازم اندیشیده شده و گروه‌های پزشکی و کارشناسان حضور دارند. ان‌شاءالله هرچه سریع‌تر مشکلات برطرف می‌شود.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:405459!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون