صفحه اصلی » شفافیت » شفافیت
1398/07/14
1.0 (2)

جدول شهریور ماه ۱۳۹۸؛

شفاف سازی مجلس درباره حضور و غیاب و میزان مشارکت نمایندگان در رأی گیری ها

گزارش حضور و غیاب و میزان مشارکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رأی گیری صحن علنی در شهریور ماه ۱۳۹۸ منتشر شد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، قوه مقننه در راستای سیاست شفاف‌سازی و در چارچوب انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات فعالیت نمایندگان مجلس، در دهمین گام، اقدام به انتشار دو گزارش از " اطلاعات حضور و غیاب نمایندگان در صحن علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی" و " میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی مجلس شورای اسلامی"  کرده است.

احتراماً با توجه به موافقت کتبی تعدادی از نمایندگان محترم مبنی بر شفاف سازی وضعیت حضور و غیاب خود در جلسات صحن و کمیسیون ها و همچنین میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی، به پیوست گزارش شهریور ماه ۱۳۹۸ ایشان جهت استحضار در خبرگزاری خانه ملت منتشر می گردد.

شایان ذکر است این گزارش صرفاً مربوط به حدود یک سوم کل نمایندگان بوده و امکان انتشار اطلاعات دیگر نمایندگان نیز پس از اعلام موافقت ایشان به صورت مکتوب وجود خواهد داشت.

همچنین یادآور می گردد از آنجا که این گزارش کل تعداد نمایندگان را شامل نمی شود، ملاکی برای ارزیابی عملکرد نمایندگان از لحاظ منظم ترین حضور در جلسات علنی و کمیسیون ها و یا بیشترین مشارکت در رأی گیری های مجلس نیست.

" گزارش اطلاعات حضور و غیاب نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی از تاریخ  98/6/1 لغایت 98/6/31 "

 

 

" گزارش میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی مجلس شورای اسلامی از تاریخ 98/6/1 لغایت 98/6/31 "

 

نظرات کاربران

Parameter:433165!model&7753 -LayoutId:7753 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی-شفافیت

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون