1396/08/10

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور  

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.


اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 10 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که به شرح زیر است:

تذکر کامران نماینده اصفهان به رئیس جمهور در خصوص احیای حق آبه باتلاق گاوخونی چون ریزگردهای ناشی از خشکی باتلاق اصفهان و حومه را آسیب پذیر کرده است.

تذکر نانواکناری نماینده بابلسر به وزیر راه در خصوص اینکه شهر بابلسر بین شهرهای فریدونکنار، بهنمیر و هادی شهر با فاصله 2 کیلومتر محصور است ولی سازمان هواشناسی این شهرستان را اقلیم ها و شهرهای همجوار اقلیم 3 معرفی کرده است که این بی دقتی باعث نگرانی مردم بابلسر شده است.

تذکر پورمختار نماینده بهار به وزیر کشاورزی در خصوص تسریع در پرداخت کشاورزان بابت فروش گندم که به امضای رنجبرزاده و سلیمانی نمایندگان اسدآباد و کنگاور رسیده است.

تذکر سلیمانی نماینده کنگاور به وزیر ارتباطات در خصوص تسریع در انجام و اقدامات مربوط به تأمین پوشش تلفن های همراه در حوزه انتخابیه، به وزیر ورزش در خصوص تسریع در تأمین امکانات ورزشی برای این حوزه به خصوص ورزش روستایی که از هر حیث محروم مانده است و به همراه حسینی کیا نماینده سنقر به وزیر راه در خصوص تسریع در شروع عملیات چهاربانده کردن مسیر ارتباطی حوزه انتخابیه

تذکر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور در خصوص افزایش بی دلیل هزینه های زوار اربعین در کشور، به وزیر بهداشت و رئیس جمهور در خصوص ضرورت پرداخت مطالبات شرکت صفاطب از سوی بیمارستان و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برای جلوگیری از تعطیلی این واحد تولیدی، به وزیر آموزش و پرورش در خصوص ضرورت پرداخت مطالبات معلمان حق التدریسی و به وزیر کار و رئیس جمهور در خصوص لزوم پرداخت منظم حقوق بازنشستگان مظلوم فولاد و بازنشستگان ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه.

تذکر شریف پور نماینده ماکو به وزیر اقتصاد در خصوص علت عدم اقدام بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد مبنی بر آغاز عملیات فنس کشی علیرغم گذشت بیش از 7 سال از تأسیس منطقه آزاد ماکو و دستور یک ماه گذشته.

تذکر مافی نماینده تهران به رئیس جمهور در خصوص علت عدم اجرای بند ب تبصره 20 قانون بودجه سال 96 برای شرکت ها و نهادها در استان تهران که لازم است به خاطر حفظ سلامت اقتصادی این بند به سرعت اجرایی شود.

تذکر شاعری نماینده بهشهر به وزیر آموزش و پرورش در خصوص مطالبات بازنشستگان فرهنگی و به وزیر کشاورزی در خصوص مقابله و کنترل سریع آتش سوزی در جنگل های شمال کشور.

تذکر عبادی نماینده بیرجند به رئیس جمهور در خصوص اجرای ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه و تکلیف دولت به اقدامات لازم از جمله تدوین و تصویب آیین نامه اجرایی برای اجرای صحیح و جامع خدمات رسانی به ایثارگران.

تذکر رضیان نماینده قائمشهر به رئیس جمهور در خصوص وضعیت نابسامان شرکت نساجی مازندران و شرکت معدنی البرز مرکزی، معوق ماندن حقوق کارگران و بی توجهی استاندار مازندران، وزارت صنایع و بانک ملی.

تذکر محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر نیرو در خصوص توضیح علت چندین برابر کردن تعرفه های برق مشاغل خیاطی مناطق کردنشین آذربایجان غربی.

تذکر شریعت نژاد نماینده تنکابن به وزیر کشاورزی در خصوص تصمیمات و اقدامات پیشگیرانه این وزارتخانه درباره آنفلوآنزای فوق هات و در خصوص علت افزایش قیمت نهاده های مورد نیاز مرغداران و اصرار وزارتخانه بر قیمت مرغ تولیدی و به وزیر راه در خصوص علت عدم بازنگری تعیین حریم راه ها در غرب مازندران با توجه به عدم اجرای بخشنامه فعلی بعد از گذشت حداقل 4 سال.

تذکر حسینی نماینده تفرش به وزیر راه در خصوص عدم توجه و تأمین اعتبار لازم جهت رفع نقطه حادثه خیز قم-تفرش(پیچ قاسم آباد) که هرساله جان تعداد زیادی از هموطنان را می گیرد و به وزیر کشاورزی در خصوص عدم تأمین واکسن تب برفکی در استان مرکزی و واکسینه نکردن 50 درصد از دام های استان که نیاز به تهیه و پیگیری این مهم برای جلوگیری از خسارات آن به کشور وجود دارد.

تذکر نیازآذری نماینده بابل به وزیر کشاورزی در خصوص جلوگیری از تغییر کاربری 400 هکتار از حاصلخیزترین زمین های کشاورزی در گاودشت بابل پیرو مکاتبات متعدد و به وزیر کار در خصوص مطالبات مردم شهرستان بابل به خصوص شهر امیرکلا در حوزه تأمین اجتماعی که باید تسریع شود.

تذکر داداشی نماینده آستارا به وزیر امور خارجه در خصوص توضیح علت کوتاهی در تمدید پروتکل مرزی 45 کیلومتری مرزنشینان با کشور آذربایجان.

تذکر حاتمیان نماینده درگز به رئیس جمهور در خصوص اینکه مقدار زیادی از آب کشاورزی که مدیریت نمی شود همه ساله از مرزهای شهرستان درگز خارج می شود.

تذکر عبداللهی نماینده اهر به وزیر تعاون در خصوص توضیح علت عدم وجود درمانگاه در شهرستان هریس باوجود 28 هزار نفر بیمه شده اصلی.

تذکر سالک نماینده اصفهان به وزیر کشاورزی در خصوص ضرورت برخورد با خاطیان راهسازی و گشت غیرقانونی محصولات تراریخته در کشور که موجب آلودگی های ژنی و زیست محیطی بر سلامت افراد جامعه شده است.

تذکر خضری به وزیر کشاورزی در خصوص ضرورت پرداخت مطالبات به حق کشاورزان گندمکار که به صورت تضمینی بوده است و تذکر در خصوص تسریع در حل معضل چغندرکاران و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در اعطای حق آبه دو منطقه حوزه انتخابیه.

تذکر بیگلری نماینده خدابنده به وزیر کشاورزی در خصوص پرداخت بهای گندم کشاورزان بعد از گذشت 3 ماه از زمان تحویل آن.

تذکر قومی به وزیر کشاورزی در خصوص پرداخت گندم کشاورزان پاکدشت و ورامین.

تذکر صباغیان نماینده بافق به رئیس جمهور در خصوص عدم رعایت مشتری مداری با قطع سامانه پیامکی برای تراکنش های پایین از سوی برخی بانک ها علیرغم دریافت هزینه ارسال پیامک./

Parameter:305851!model&10!print -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار