صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
1398/11/07
0.0 (0)

ذوالقدر در تشریح دستورکار کمیسیون فرهنگی مجلس:

۵ ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان تصویب شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب ۵ ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون مقرر شد اعضای شورای عالی هنرمندان مرکب از ۷ نفر یعنی رئیس کل و ۶ نفر از هر رشته هنری باشد که توسط مجمع انتخاب می‌شوند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی سید فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح دستور کار امروز (دوشنبه، 7 بهمن ماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ادامه بررسی طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران در نشست امروز خبر داد و گفت: مواد 8 تا 12 طرح با ایجاد تغییرات جزئی تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: ماده ۸ طرح در مورد ارکان و تشکیلات سازمان و ماده ۹ ترکیب مجمع سازمان و ماده ۱۰ هم در رابطه با وظایف مجمع سازمان است.

وی یادآور شد: بر اساس ماده 11 مصوب؛ رئیس کل سازمان بالاترین مقام اجرایی، اداری، مالی و نماینده قانونی سازمان در تمامی مراجع با حق توکیل به غیر است و در حدود مصوبات مجمع و شورای عالی و مقررات و ضوابط مربوطه دارای اختیار کامل است که از طرف مجمع عمومی از بین منتخبان، هیات مدیره سراسر کشور و اعضای سابق شورای عالی به مدت چهار سال انتخاب می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماده 12 طرح مذکور هم تصویب شد که بر اساس آن اعضای شورای عالی هنرمندان مرکب از 7 نفر یعنی یک رئیس کل و 6  نفر از هر رشته هنری است که توسط مجمع انتخاب می شوند.

نظرات کاربران

Parameter:452356!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون