صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
432156 1398/07/09
0.0 (0)

علیجانی در تشریح جزییات نشست مجمع نمایندگان تهران:

شهرداری می‌تواند از پساب فاضلاب منطقه 22 برای آبیاری فضای سبز تهران استفاده کند

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، از ارائه پیشنهاد در نشست این مجمع با مسئولان استانداری و وزارت نیرو مبنی بر سرمایه‌گذاری شهرداری برای استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب منطقه 22 به منظور آبیاری فضای سبز تهران خبر داد.

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات نشست مجمع نمایندگان استان تهران با معاونان عمران استانداری و آبفای وزیر نیرو، گفت: این نشست به منظور بررسی مسائل مرتبط با حوزه آب و فاضلاب استان تهران و شهرستان‌ها و روستاهای پیرامون آن برگزار شد.

12درصد شهرستان‌های تهران از پوشش شبکه فاضلاب بهره‌مند شده‌اند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وضعیت آب شرب و پوشش شبکه فاضلاب در تهران و شهرستان‌های پیرامون آن از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست بررسی شد که نشان می‌دهد در شهرستان‌ها 12 درصد، در تهران 75 درصد و متوسط کشوری 48 درصد بوده است.

وی تصریح کرد: مسئولان حاضر در این نشست گزارشی در زمینه تامین آب منطقه‌ای این استان ارائه دادند و وضعیت سدها و تامین آب شرب تهران و شهرستان‌های پیرامون آن به خصوص غرب استان تهران همچون بهارستان و شرق تهران یعنی پردیس را تشریح کردند.

علیجانی خاطرنشان کرد: وضعیت تصفیه خانه‌ها و مجتمع‌های آبرسانی روستایی و وضعیت شبکه‌های آبرسانی و فاضلاب استان تهران نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت، همچنین موضوع نحوه استفاده 300 میلیون مترمکعب از آب شرب تهران به منظور آبیاری فضاهای سبز توسط شهرداری تهران مطرح شد به این صورت که اگر شهرداری تهران در شبکه فاضلاب منطقه 22 سرمایه‌گذاری کند می‌تواند از پساب فاضلاب منطقه که تصفیه می‌شود برای آبیاری فضای سبز تهران استفاده کند.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که مطرح شد تعیین اعتبارات لازم برای اجرای پروژه هایی بود که باید در بودجه سال 99 لحاظ شود همچنین در مورد اصلاح مقررات جهت استفاده از ارزش افزوده برای روستاها پیشنهاداتی مطرح شد.

تشکیل کارگروهی برای تعیین اعتبارات مورد نیاز تهران جهت لحاظ در بودجه 99

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در پایان این نشست نکات و مشکلاتی که در سطح استان تهران وجود دارد توسط همکاران مطرح شده و مقرر شد کارگروهی در مجمع استان تهران با همکاری استانداری ایجاد شود تا اعتبارات موردنیازی که باید در بودجه 99 لحاظ شود را پیگیری کند.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تخصیص سه یازدهم سهم ری از تصفیه‌خانه جنوب تهران مصوبه‌ای که توسط رئیس جمهور باید محقق می‌شد، اما تاکنون عملیاتی نشده است، همچنین تکمیل شبکه فاضلاب اسلامشهر جهت ارتقاء کیفیت آب، مشکل دکل‌های برق، آبیاری با آب‌های آلوده و مسائل مرتبط با شهرستان‌های استان تهران همچون بهارستان، پاکدشت و ... از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. /

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432156!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون