صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
433548 1398/07/16
0.0 (0)

در نشست کمیسیون کشاورزی صورت گرفت:

تایید تفحص از نحوه هزینه کرد منابع مقابله با ریزگردها

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تحقیق و تفحص از  نحوه هزینه کرد ردیف ریزگردها توسط منابع طبیعی را با نظر نمایندگان عضو کمیسیون تایید کرد.

به گزارش    پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، نشست امروز ( سه شنبه 16مهرماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی برگزار شد که دستور کار نخست امروز در خصوص رسیدگی به درخواست تحقیق و تفحص از نحوه هزینه کرد ردیف ریزگردها توسط سازمان منابع طبیعی بود که نمایندگان جنوب کشور و خوزستان عمدتا خواستار آن بودند.

لازم به ذکر است؛ تحقیق و تفحص از نحوه هزینه کرد ردیف ریزگردها توسط منابع طبیعی با نظر نمایندگان عضو کمیسیون تایید و مقرر شد مراحل قانونی خود را برای ارائه در صحن طی کند.

 همچنین برای سرعت عمل در به نتیجه رسیدن جلوگیری از ریزگردها با توجه به شروع فصل بارش‌ها مقرر شد بر اساس ماده 234 آئین‌نامه داخلی گزارش نظارتی از میزان اعتبارات دریافتی از صندوق توسعه ملی و نحوه هزینه کرد آن تهیه شود.

براساس این گزارش؛ در دستور کار دوم کمیسیون گزارش اداره کل تدوین قوانین مجلس شورای اسلامی ارائه شد که بر اساس طرح ارائه شده، تعدادی از نمایندگان مجلس خواستار تعیین تکلیف فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه محیط زیست شده بودند.

گفتنی است؛ گزارش ارائه شده توسط اداره کل تدوین قوانین مجلس شورای اسلامی بر گرفته از سوابق قوانین از سال 1285 تا کنون بود که بر این اساس در 113 سال گذشته 344 عنوان قانونی، 2 هزار 650 حکم مرتبط با محیط زیست احصا شده که تعداد قوانین منسوخ صریح، قوانین مدت منقضی،  قوانین منسوخ ضمنی و قوانین منتفی از آن استخراج شده‌ است.

به گزارش پارلیران؛ به دلیل اینکه  دستگاه  های اجرایی در خصوص قوانین استخراج شده اظهار نظر نکرده بودند و این ابهام وجود داشت که یکی از دستگاه‌های اجرایی دچار مشکل شود مقرر شد استعلامی از دستگاه‌های اجرایی در خصوص قوانین استخراج شده صورت بگیرد و پس از تعیین تکلیف نهایی طرح در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

نظرات کاربران

Parameter:433548!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین