صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها
433387 1398/07/15
0.0 (0)

در جلسه کمیسیون اقتصادی صورت گرفت:

بررسی معافیت مالیاتی مناطق آزاد

کمیسیون اقتصادی مجلس، موضوع سیاست و استراتژی کشور درباره اخذ مالیات یا معافیت مالیاتی مناطق آزاد را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش   پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی ، نشست امروز دوشنبه (15 مهر ماه) کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و رئیس سازمان امور مالیاتی برگزار و مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده از صحن علنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است؛ یکی از مواد ارجاعی به کمیسیون اقتصادی مجلس، ماده 9 این لایحه درباره معافیت های مالیاتی بود، جمعی از اعضای کمیسیون معتقدند که باید از بخش های مختلف و ذکر شده در لایحه از جمله مناطق آزاد حمایت صورت گرفته و این بخش ها باید شامل معافیت مالیاتی شوند.

همچنین تعدادی دیگر از اعضای کمیسیون، معتقدند که تمام معافیت های مالیات بر ارزش افزوده باید لغو شود تا درآمدهای مالیاتی برای کشور افزایش یابد، حال اگر دولت به دنبال حمایت از بخشی است می تواند به صورت مستقیم از آن حمایت مالی کند تا آنکه در قالب حمایت، بخش ها از مالیات معاف شوند.

براساس این گزارش؛ در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، موضوع سیاست و استراتژی کشور درباره اخذ مالیات یا معافیت مالیاتی مناطق آزاد بحث و بررسی شد، در این رابطه این سوال مطرح شد که آیا باید مانند سالیان گذشته، سیاست های حمایتی و تشویقی برای مناطق آزاد اعمال شود.

همچنین بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، این مناطق تاکنون توانسته اند حدود 250 هزار شغل ایجاد کرده و در جهت توسعه و حمایت از تولید و صنایع کشور اقدام کنند.

لازم به ذکر است؛ همچنین این موضوع و رویکرد در جلسه مطرح شد که باید در قانون مالیات بر ارزش افزوده از مناطق آزاد، مالیات اخذ شده و پس از واریز به خزانه، اعتبارات در همان مناطق یا کشور هزینه شود.

به گزارش پارلیران؛ با توجه به اهمیت مواد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، مقرر شد که در نشست فردای این کمیسیون، با حضور مسئولان مربوطه این مواد مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد.

نظرات کاربران

Parameter:433387!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین