صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
431993 1397/08/27
0.0 (0)

کاتب در تشریح اصلاحات آئین نامه داخلی مجلس:

اسامی نمایندگان غیرفعال در رای‌گیری‌های مجلس منتشر می‌شود

رییس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس می‌گوید ساز و کاری فراهم شده تا اسامی نمایندگانی که در صحن علنی مجلس حضور دارند ولی در رای گیری‌ها مشارکت نمی‌کنند، مشخص شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، غلاﻣﺮﺿﺎ ﻛﺎﺗﺐ در خصوص اصلاح آئین نامه داخلی مجلس جهت ایجاد شفافیت در آرا نمایندگان، اظهار داشت: کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس طرحی که نمایندگان ارائه کرده بودند را تصویب کرد ولی طرح جایگزینی تصویب شد و اولین طرحی که در زمینه شفاف سازی آرا نمایندگان تصویب شد در خصوص مشخص شدن نمایندگان فعال در رای گیری‌های صحن مجلس است.

اصلاح قانون آئین نامه داخلی مجلس برای اعلام اسامی نمایندگان مشارکت کننده در رای گیری‌های مجلس

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس این طرح نمایندگانی که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حضور دارند ولی در رای گیری‌ها مشارکت نمی‌کنند، مشخص می‌شوند، بیان کرد: اسامی این نمایندگان در اختیار خبرگزاری خانه ملت قرار داده می‌شود و در مانیتور مجلس نیز درج شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران باید بدانند که نمایندگان آن‌ها در مجلس چقدر حضور فعال در صحن دارند، افزود: مقام معظم رهبری این موضوع را مورد تاکید قراردادند که نمایندگان در رای گیری‌ها نباید بی تفاوت باشند و رای ممتنع ندهند بلکه باید رای موافق یا مخالف بدهند.

کاتب با اشاره به مزایای طرح شفافیت آرا نمایندگانی که در رای‌گیری‌های صحن حضور فعالانه دارند، ادامه داد: این شفافیت منجر به فعالیت موثر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی می‌شود.

انتخابات انجمن‌ها و شوراهایی که نمایندگان باید در آن‌ها عضو شوند، به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح دیگری که در آئین نامه داخلی مجلس انجام شده این است که انتخابات انجمن‌ها و شوراهایی که نمایندگان باید در آن‌ها عضو شوند، به صورت الکترونیکی برگزار شود زیرا این شیوه فعلی وقت مجلس را تا حد بسیار زیادی می‌گیرد.

80 مورد انتخابات شوراها و انجمن‌ها در صحن مجلس برگزار می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 80 مورد انتخابات شوراها و انجمن‌ها در صحن مجلس برگزار می‌شود که اکنون همه این رای گیری‌ها به صورت ورقه‌ای انجام می‌شود، بیان کرد: قانون به گونه‌ای اصلاح می‌شود تا همه این انتخابات‌ها به صورت الکترونیکی و شفاف باشد تا وقت و هزنیه کمتری از مجلس گرفته شود.

 

نظرات کاربران

Parameter:431993!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون