مجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
2/0 (2)
[1395/12/24]

۲ هزار میلیارد ریال برای جذب نیروهای انسانی مقیم آمریکا در اختیار وزارت خارجه قرار گرفت  

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان۲ هزار میلیارد ریال را برای جذب نیروهای انسانی مقیم آمریکا در اختیار وزارت خارجه قرار دادند.

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 24 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در رابطه با مواد اعاده شده لایحه بودجه سال 1396 کل کشور از شورای نگهبان با اصلاح فراز دوم جزء 2 تبصره 21 بند الف با 160 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس این اصلاحیه جزء 2 بند الف تبصره 21 بدین شرح اصلاح شد: دستگاههایی که مجاز به دریافت سود سپرده هستند، درآمد حاصل از سود سپرده آنها به عنوان درآمد اختصاصی محسوب می‌گردد و مکلفند درآمد حاصله از این محل را به حساب درآمد اختصاصی خود نزد خزانه‌داری کل واریز و متناسب با سهم واریزی خود از محل ردیف 102500-7 دریافت نمایند.

تخلف از حکم این بند، تصرف در وجوه و اموال دولتی محسوب می‌شود و مجازات های مالی ماده 598 قانون مجازات اسلامی مصوب 92/2/1 برای آنان اعمال می شود. موارد ماذون از طرف مقام معظم رهبری از مشمول این بند مستثنی هستند.

نمایندگان همچنین با اصلاح تبصره الحاقی یک لایحه بودجه سال 96 با 165 رأی موافق، 6 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براین اساس دولت مکلف است جهت جذب نیروهای انسانی و سرمایه های ایرانی مقیم آمریکا در سال 1396 مبلغ 2 هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت امور خارجه از محل منابع جدول شماره 18 این قانون قرار دهد تا با همکاری وزارت های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصاد و دارایی اقدامات لازم را انجام دهد.

در نهایت نمایندگان با اصلاح عبارتی برای تامین نظر شورای نگهبان بدین شرح موافقت کردند:

عبارت تحویل روی کشتی (فوب) جایگزین کلمه فوب می شود.

عبارت زیستی (بیولوژیک) جایگزین کلمه بیولوژیک می شود.

عبارت طرح (پروژه) جایگزین کلمه پروژه می شود./

یادداشت ها
Parameter:228435!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار