مجلس شورای اسلامی
مجلس شورای اسلامی
| |
مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار مجلس
0/0 (0)
[1395/12/24]

طرح معافیت مددجویان از پرداخت هزینه دادرسی به دلیل بار مالی از دستور خارج شد  

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح معافیت مددجویان از پرداخت هزینه های دادرسی را به دلیل بار مالی از دستور کار خارج کردند.

نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 24 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان رسیدگی به طرح الحاق یک تبصره به ماده 23 قانون شوراهای حل اختلاف با استناد به اصل 75 قانون اساسی با 103 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در صحن طرح مذکور را از دستور خارج کردند.

حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی در دفاع از طرح الحاق یک تبصره به ماده 23 قانون شوراهای حل اختلاف عنوان کرد: از آنجایی که مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) درآمدی بین 50 هزار تومان تا 200 هزار تومان در ماه دارند، در نظر گرفته شد در صورتی که برای رفع اختلاف به شعب شورای حل اختلاف مراجعه کردند، وجهی برای ابطال تمبر در این شورا نپردازند.

وی تاکید کرد: معافیت مددجویان کمیته امام خمینی (ره) و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی یکی از بهترین راه ها برای کمک به این اقشار در حل مسائل شان است.

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 75 قانون اساسی عنوان کرد: طرح پیشنهادی برای کمک به مددجویان کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی قابل احترام است.

وی با بیان اینکه با معافیت مددجویان برای پرداخت هزینه های دادرسی موافق است، گفت: اما در طرح مذکور تامین هزینه هایی که دولت باید در این مسیر پرداخت کند، دیده نشده است، بنابراین مغایر اصل 75 قانون اساسی است.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با وارد دانستن اخطار یوسف نژاد گفت: این طرح بار مالی دارد و باید مشخص شود که در صورت کاهش هزینه دولت از دریافت هزینه های دادرسی چه منبعی در نظر گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر این موضوع در لایحه بودجه سنواتی لحاظ می شد ایرادی ندارد اما از آنجایی که مجلس طرح می دهد باید منابع آن دیده شود، بنابراین کمیسیون قضایی و حقوقی موضوع را بررسی و مجدد ارائه کند./

یادداشت ها
Parameter:228432!model&10 -LayoutId:10 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار