مجلس شوراي اسلامي نقطه اميد نظام و مظهر اقتدار و اختيار ملت است/ مقام معظم رهبري

   پنج شنبه ٠٧ مرداد ١٣٩٥

برای ورود به سامانه پست الکترونیکی از این قسمت استفاده نمایید

نام کاربری :
کلمه عبور :


  چاپ        ارسال به دوست

جلالی در دیدار با رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا:

تحریم‌های جدید آمریکا ناقض مذاکرات صادقانه و اعتمادساز است

کرونبرگ رئیس کمیته روابط با ایران در پارلمان اروپا ظهر امروز شنبه 23/9/92 با کاظم جلالی رئیس گروه روابط با پارلمان اروپا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

کاظم جلالی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت گفت‌وگو و رایزنی میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپا گفت: گفت‌وگوهای مستمر طرفین می‌تواند در شناخت و درک متقابل از دیدگاه‌ها و ایجاد تفاهم موثر باشد.

وی در همین راستا آمادگی مجلس شورای اسلامی  بر تداوم گفت‌وگوهای فیمابین را مورد تاکید قرار داد و افزود: انجام گفت‌وگوهای منظم و مستمر میان مجلس شورای اسلامی و پارلمان اروپا ضروری به نظر می‌رسد.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه مذاکرات اخیر جمهوری اسلامی ایران و 1+5 را سازنده و مثبت خواند و تصریح کرد: باید تلاش کرد این گفت‌وگوها به نتیجه برسد و تصمیم اخیر آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید از چارچوب مذاکرات صادقانه و اعتمادساز به دور است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: غرب تحلیل درستی از واقعات جامعه ایران ندارد و به همین دلیل اچار خطا در تحلیل و تصمیم‌گیری در ارتباط با ایران شده است.

در ادامه این دیدار خانم کرونبرگ رئیس کمیته روابط جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا با اشاره به تاریخ و فرهنگ غنی ملت ایران گفت: پارلمان اروپا از نتایج مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده و امیدوار است از طریق اقدامات اعتمادسازانه مذاکرات به جلو برود.

کرونبرگ در ادامه با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان و آشنایی با واقعیات جامعه ایرانی افزود: رسانه‌ها تصویر نادرستی از واقعیات جامعه و افکار عمومی ایران نشان می‌دهند که می‌توان سفر هیات‌های مختلف به ایران این تصویب مخدوش اصلاح گردد.

وی در همین چارچوب بر اهمیت تبادل هیات‌های پارلمانی میان تهران و پایتخت‌های اروپایی تاکید کرد.

در این دیدار جهانگیرزاده، شوشتری، مره‌صدق نماینده مردم ارومیه، قوچان و جامعه کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از معیارهای دوگانه غرب درخصوص حقوق بشر و تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه تحریم دارویی سخنانی بیان داشتند.


١٥:٣٨ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ٢٢٢٧٥    /    تعداد نمایش : ٥٨٤خروج
  • pic4
  • pic6
  • pic7
  • pic8
  • pic9
  • pic4
  • pic6
  • pic7